סופית: עונש מוות למחבל ממומבאי

ביהמ"ש העליון בהודו סיים את הדין עם המחבל מוחמד אחמל קסאב שביצע את סדרת הפיגועים במומבאי לפני כ-3 שנים, ואישר את עונש המוות שנגזר עליו. קסאב היה במחבל היחיד ששרד את המתקפה. בחודש מאי האחרון הוא הורשע ביותר מ-80 סעיפים והוא צפוי לסיים את חייו בתלייה

עונש מוות למחבל ממומביי, ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט העליון בהודו אישר היום את עונשו של המחבל שהיה בין מבצעי סדרת הפיגועים במומבאי בשנת 2008. בכך, אישר בית המשפט את החלטת בית המשפט המחוזי שגזר עליו עונש מוות במאי האחרון.

המחבל הפקיסטני, מוחמד אחמל קסאב, היה אחד מעשרת החמושים שביצעו את המתקפה המתואמת שבה נהרגו 166 בני אדם. הפיגועים בוצעו בעשרה מקומות מרכזיים בעיר, ובהם שני מלונות יוקרה, תחנת הרכבת הראשית ובית חב"ד, בו נהרגו השליחים הישראלים גבי וריבקי הולצברג ז"ל.

קסאב הורשע בחודש מאי האחרון ביותר מ-80 סעיפי אישום, ונידון למוות בתלייה. על פי מערכת המשפט ההודית, בית המשפט העליון חייב לאשר עונש מוות שנקבע בערכאה נמוכה יותר.

זמן קצר לאחר הפיגוע התפרסם תיעוד של קסאב, שצולם בתחנת הרכבת המרכזית של מומבאי כשהוא חמוש ברובה ותרמילים על גבו. קרוב ל-60 בני אדם נהרגו במתקפה שבה השתתף בתחנת הרכבת הצפופה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק