אורחי הכבוד של אחמדינג'אד: ארגון הטרור הטורקי

בכירי ארגון ה-IHH הטורקי, אותו ארגון שהוביל את הקרב האלים נגד לוחמי השייטת על סיפון ה'מרמרה', התקבלו בכבוד מלכים בטקס רשמי אצל אחמדינג'אד לרגל יום השנה ה-32 למהפכה האיסלאמית באירן. "דם השהידים לא נשפך לשווא", הכריז אחמדינג'אד, ואילו המנהיג הרוחני חמנאי אמר: "אני מצדיע לשהידים של ה'מרמרה'"

אחמדינג'אד ו"אורחי הכבוד" מטורקיה

אורחי כבוד בחגיגות המהפכה האסלאמית: משלחת של בכירים מארגון ה-IHH הטורקי, אותו ארגון שניהל את הקרב האלים על סיפון ה"מרמרה", התארחה בשבוע שעבר באירן והתקבלה בטקסיות על ידי הנשיא מחמוד אחמדינג'אד. את הידיעה פירסם מכון המחקר ממר"י.

"הגענו לכאן כדי ליצור מזרח תיכון בלי ישראל וארצות הברית, וכדי לשוב ולהדגיש את דרכינו - דרכם של השהידים על ספינת ה'מרמרה'", אמר ראש המשלחת של הארגון, סאלח אוזר. "הכינוס הזה מהווה סמליות לאחדות האומה האסלאמית", המשיך הפעיל הטורקי. "עלינו לדאוג להמשך האחדות בין המוסלמים בטורקיה ובאירן, וכי שהם ילכו יד ביד על מנת לקיים את תפילת יום השישי במסגד אל-אקצה".

אחמדינג'אד: "באמצעות הדם הזה נגיע לירושלים"

הפגישה עצמה בין אחמדינג'אד למשלחת הטורקית, כך דווח, התנהלה באווירה חגיגית ואוהדת. "הדם של השהידים (על המרמרה) לא נשפך לחינם. באמצעות הדם הזה נגיע לירושלים", אמר נשיא אירן אחמדינג'אד בפגישה. "ה'מרמרה' יצרה עידן חדש בעולם".

המשלחת הטורקית הוזמנה לטהרן לחגיגות יום השנה ה-32 למהפכה האיסלאמית באירן. הטורקים השתתפו באירועי הכבוד הרשמיים שנערכו ב-11 בפברואר, ובתהלוכות בהן קראו הצועדים סיסמאות נגד ישראל, ארצות הברית ובעד חמאס וחיזבאללה. במסגרת התהלוכות הונפו תמונותיהם של תשעת ההרוגים הטורקיים על ספינת ה"מרמרה" במהלך התקרית.

 "ה'מרמרה' הפכה למקור גאווה עבור המוסלמים"

אך בזאת לא הסתיימה קבלת הפנים המכובדת שהמתינה למשלחת. מאוחר יותר נפגשו חבריה עם המנהיג הרוחני של אירן, עלי חמנאי. "ה'מרמרה' הפכה למקור גאווה עבור המוסלמים", אמר חמנאי בפגישה. "השהידים על הספינה כיבדו את האומה האסלאמית. באמצעות התנגדות ומוות על שם קידוש אללה הם היכו את המשטר הציוני".

לאחר מכן הוסיף חמנאי: "בקוראן מצוין כי מבין כל בני האנוש, היהודים הם האויבים הגדולים ביותר של המאמינים (המוסלמים). לכן, אני מצדיע לשהידים של ה'מרמרה', שכן הם השהידים שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק