רובוטית תשעשע אסטרונאוטים בחלל

אורחת לא אנושית עומדת להגיע לתחנת החלל הבינלאומית. לא מדובר בביקור של חייזרים מכוכב אחר אלא ברובוטית מתוצרת יפן שמסוגלת לבצע פעולות מכאניות, לשוחח עם האסטרונאוטים ואפילו לשתף תמונות בטוויטר. היא עתידה לצאת לחלל בשנת 2013

רובוט דמוי אישה. ארכיון (חדשות 2)

האסטרונאוטים הבודדים בתחנת החלל הבינלאומית עשויים לזכות בקרוב בחברה מסוג אחר. סוכנות החלל היפנית JAXA הודיעה כי היא שוקלת לשלוח לחלל רובוט דמוי אישה, שתשוחח עם האסטרונאוטים, תשגיח עליהם ותתקשר עם כדור הארץ באמצעות טוויטר.

הרובוטית תשגיח על מצבם הבריאותי של האסטרונאוטים ותשדר תמונות שלהם בחזרה לבסיס ביפן. בנוסף, תשתף הרובוטית את התמונות בטוויטר. ביפן חושבים לממש את התכנית בשנת 2013. בניגוד לרובוט ששולחת NASA לחלל בשבוע הבא, ה"רובונאוט R2", שמתוכנן לעבודה בחלל בלבד, JAXA מתכננת להשתמש ברובוט גם לשם טיפול סיעודי. ביפן יש תוחלת חיים מהגבוהות בעולם ואמצעי של השגחה אשר אינו פולשני יהווה יתרון לקשישים הרבים במדינה.

לרובוט יהיו פנים של אישה, שיער וגפיים הנראים אנושיים. הוא ידבר בקול אנושי ויהיה בעל מיומנויות שיחה בסיסיות. את הפרויקט מפתחת JAXA ביחד עם אוניברסיטת טוקיו ובסוכנות מאמינים כי הוא יהווה פיתוח מתקדם יותר מה"רובונאוט", משום שהוא יוכל גם לבצע פעולות מכאניות וגם פעולות של אינטראקציה אנושית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק