הנאצים צילמו קולנוע בתלת מימד

מדי פעם נחשף פריט מההיסטוריה הנאצית שמזכיר עד כמה ההתקדמות הטכנולוגית שלהם הייתה מפחידה. הפעם, חשף במאי אוסטרלי שני סרטים אשר צולמו על ידי הנאצים בתלת מימד "באיכות מעולה" לדבריו

אדולף היטלר. ארכיון

אווטאר הוא אולי הסרט המצליח בכל הזמנים, אך מבחינת טכנולוגיה, נראה שמישהו הקדים אותו בהרבה. עיתון "גארדיאן" הבריטי חושף כי כבר בשנת 1936, צילמו הנאצים סרטים בתלת-מימד, כחלק ממכונת התעמולה שלהם.

במאי הקולנוע האוסטרלי פיליפה מורה אומר כי מצא שני סרטים, אחד בשם "כל כך אמיתי שאפשר לגעת" והשני בשם "שש בנות מגיעות לסוף שבוע", שהופקו על ידי הנאצים. כל אחד מהסרטים הוא באורך חצי שעה והם הופקו כאמור בשנת 1936, 11 שנה לפני שהפורמט הפך פופולארי בארצות הברית. סרט אחד עוסק בצליית נקניקיות על האש והשני מציג שחקניות שהיו שייכות לחברת ההפקה של משרד התעמולה הנאצי "אוניברסום".

"הסרטים הם באיכות מעולה", אמר מורה לאתר ninemsn.com, "הנאצים היו אובססיביים לתפוס כל תמונה באופן מושלם, זו אותה אובססיביות באמצעותה השתלטו על גרמניה", הוא מסביר. מורה גילה את הסרטים כאשר נבר בארכיונים ישנים למציאת חומרים לסרט דוקומנטרי אותו הוא מביים על אמצעי התעמולה הנאצים.

זו אינה הפעם הראשונה בה מורה, מומחה לקולנוע נאצי, חושף תגלית שכזו. הוא גם היה הראשון שאיתר צילומים בצבע שצילמו הנאצים וגם סרטונים ביתיים שצילמו היטלר ואווה בראון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק