עיתונאי לעג בטוויטר לעיתונאית שהותקפה - ופוטר

"כנראה שהיא מוששה כמו אלפי נשים אחרות, היא מחרחרת מלחמה" - כך כתב היום בחשבון הטוויטר שלו עיתונאי בעל שורשים ישראליים, ניר רוזן, על כתבת CBS לארה לוגן שהותקפה מינית ע"י מפגינים במצרים. הוא נאלץ להתפטר מעבודתו באוניברסיטת NYU. רוזן התנצל: הטלתי בושה על משפחתי ועל עצמי

ניר רוזן וההערה בטוויטר (חדשות 2)

ניר רוזן, עיתונאי המועסק באוניברסיטה הניו-יורקית NYU בעל שורשים ישראליים, נאלץ להתפטר הערב לאחר שפרסם בטוויטר הערות פוגעניות במיוחד על עיתונאית רשת CBS לארה לוגן, שהותקפה במצרים על ידי מפגינים.

מטעם האוניברסיטה נמסר כי רוזן "חצה את הגבול" בהערותיו על לוגן. רוזן צייץ כי לוגן הייתה "מחרחרת מלחמה רצינית" ושכנראה שהיא "מוששה כבר אלפי נשים אחרות". הערב הוא כבר התנצל בטוויטר: "אני יודע שבשבריר שנייה עם בדיחה חסרת מחשבה, המטתי בושה עליי ועל משפחתי והעלבתי את גברת לוגן".

רוזן התנצל על ההערות. בעבר הוא כתב את הספר "בבטנה של הציפור הירוקה", על עירק.

לוגן כבר שוחררה היום מבית החולים והיא נחה בביתה.

הרשת הודיעה: כתבתנו הותקפה מינית במצרים

ההפגנות שהובילו להתפטרותו של נשיא מצרים חוסני מובארק לוו בלא מעט תקריות אלימות, חלקן, כך מתברר הופנו כלפי העיתונאים שהגיעו לסקר את המהפכה. רשת CBS הודיעה אמש שהכתבת לארה לוגן שסיקרה מטעמה את ההפגנות ביום שבו מובארק הודח, הותקפה מינית על ידי מפגינים.

ביום שישי 11 בפברואר, שבו נודע שנשיא מצרים חוסני מובארק פורש, סיקרה כתבת CBS לארה לוגן את חגיגות השמחה בכיכר תחריר לצורך כתבה, כשהיא והצוות שלה היו מוקפים בהמונים", נמסר מרשת CBS.

"מספר אנשים ניצלו את המהומה של ההמון, כדי להפריד אותה מצוות הצילום שעמו הגיעה, ואז תקפו אותה מינית. לבסוף היא ניצלה בזכות קבוצת נשים שהבחינו בנעשה והזעיקו את השוטרים המצריים", נכתב בהודעה.

עוד נמסר, כי היא סבלה מתקיפה מינית אכזרית, ומיד עם שובה למלון, הוחלט להחזיר אותה בטיסה הראשונה לארצות הברית. למחרת בבוקר היא טסה חזרה לביתה והופנתה לטיפול רפואי בבית החולים, שם היא עדיין מחלימה. בני משפחתה של לוגן ביקשו לכבד את פרטיותה ומסרו כי לא תהיה תגובה נוספת מצדה לכלי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקרה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק