התרגיל הסיני: דגים שעושים שמאל-ימין

משהו מוזר עובר על דגי הזהב בסין. ביום חמישי הקרוב מאלף דגי הזהב פו יאנג דונג התכוון להציג את הקסם הזה בשידור חי, במסגרתו הדגים שלו עשוים תרגילי סדר לפקודתו כמו חיילים במסדר. אלא שארגונים למען זכויות בעלי חיים מתנגדים וטוענים שמדובר בהתעללות, וכי ה"קוסם" פשוט השתיל מגנטים בבטן הדגים

בסרטון שלפניכם נראה "קוסם" סיני בשם פו יאנג דונג, מופיע יחד עם קבוצת דגי זהב ששוחים לימין ושמאל לפי פקודה. לכאורה - אילוף מדהים של דגים, אבל מתחת לפני השטח - כנראה שמדובר בתרגיל הונאה מיוחד במינו, שמעורר סערה גדולה בסין.

פו היה אמור לחזור על הטריקים המדהימים שלו במשדר מיוחד בטלוויזיה הסינית כבר ביום חמישי הקרוב, הופעה שהייתה אומרה להיות "מסמר הערב" בערוץ הנצפה ביותר בטלוויזיה הסינית. מיליונים ברחבי סין מצפים לשידור החגיגי לכבוד תחילתה של השנה החדשה, שנת הארנב.

אלא שה"קוסם" נתקל עכשיו בפעילים למען זכויות בעלי חיים שטוענים כי מדובר בהתעללות בדגים ומנסים למנוע את שידור התכנית. אנשי זכויות בע"ח אומרים הדגים עברו התעללות וטראומה קשה כדי "ללמוד את התרגילים המסובכים": לטענתם, הלהטוטן הסיני השתיל בדגים האומללים מגנט רב עוצמה, כדי שיזוזו "בהתאם להוראותיו" של פו.

פו לא מוכן לספר על הקסם המיוחד שלו, אבל אומר שהוא מבין מדוע ארגוני זכויות בעלי החיים חוששים שעוד אנשים רבים יראו את הטריק, ינסו אותו בעצמם ואלפי דגי זהב אומללים יספגו מגנטים.

נכון לשעת כתיבת הידיעה, "פרשת המגנטים" מעוררת סערה גדולה בסין, ובהנהלת הטלוויזיה עדיין מתלבטים אם לשדר את "קסם דגי הזהב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק