אחמדינג'אד מאיים על המפגינים: מתנגדי המשטר ייכשלו

למרות הניסיונות לעצור את ההתנגדות באירן, ההפגנות מסרבות לדעוך. בריאיון שהעניק לטלוויזיה האירנית איים אחמדינג'אד לפגוע במפגינים. מוקדם יותר קראו תומכיו בפרלמנט להוציא את המתנגדים להורג - ובראשם את מוסאווי. באופן לא מפתיע, האשים אחמדינג'אד גם את ישראל בארגון ההפגנות

ניסיונות המשטר האירני למנוע את ההפגנות נגד השלטון כשלו עד כה לאחר שאלפי מפגינים גדשו את רחובות טהרן. זאת, למרות היערכות כוחות הצבא האירני שהפעילו כוח רב נגד המפגינים. עד כה דווח על שני הרוגים בהפגנות האלימות, והערב אשרה המשטרה האירנית לראשונה שאחד מהם נורה מירי לאחר שהפר את האיסור להפגין.

נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד לא מסתפק בהרתעה של כוחות המשטרה, ומתבטא בחריפות נגד מארגני ההפגנות. בריאיון שהעניק לטלוויזיה האירנית, אמר אחמדינג'אד כי "ה'אויבים' שארגנו את ההפגנות נגד הממשלה ייכשלו בהשגת מטרותיהם". את הסיבה להפגנות נגד השלטון, הסביר הנשא האירני בהתנגדות לניסיונותיו "לשנות מערכות יחסים בעולם".

תומכי הנשיא האירני קראו מוקדם יותר בפרלמנט לתלות את בכירי האופוזיציה, ובהם את יריבו העיקרי של אחמדינג'אד, מיר חוסיין מוסאווי, על כך שאירגנו את ההפגנות נגד הנשיא. כצפוי, הם הפנו גם אצבע מאשימה לישראל, והאשימו אותה באחריות לאי היציבות במדינה.

דיווחים שמגיעים מרשתות זרות מספרים שהמשטר שולט ברחוב ועל מנת להקשות על המארגנים, נותקו רשתות האינטרנט והסלולר לחלוטין. מתנגדי השלטון טוענים שבמהלך אירועי המחאה נעצרו לפחות 1,500 בני אדם על ידי כוחות הביטחון האירנים.

אחמדינג'אד לתומכי המרמרה: המשט חשף את פניה האמיתיים של ישראל

מוקדם יותר נפגש נשיא אירן עם קבוצה של תומכי המרמרה, ואמר כי "ההתנגדות למשטר הציוני וחשיפת הפשעים שלו הם הדרך היחידה להציל את אומות העולם".

אחמדינג'אד הוסיף כי המתקפה הישראלית על הספינה חשפה את פניה התוקפניים האמיתיים של ישראל בעולם, והראה שישראל לא מאמינה בסיוע הומניטרי לתושבי עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק