אנשי "השבט האבוד" נלחמים על הבית

לראשונה מאז נחשף השבט האבוד והמנותק באמזונס, מדברים כעת אנשיו למצלמות - זאת בניסיון אולי אחרון להציל את מה שנותר מאזור המחייה המבודד שלהם בלב הג'ונגלים באמזונס. "חוטבי העצים בונים כבישים והורסים הכל, כל החיות בורחות, ילדיי רעבים", אמר אחד מאנשי השבט

השבטים בסכנת הכחדה: דוח מיוחד של ארגון "הישרדות בינלאומית" חושף כי אזור המחיה של שבט ה"אָווָה" באמזונס הברזילאי סובל מכריתת עצים בלתי חוקית שמאיימת להכחיד את אנשיו.

לאתר survival international

לפי הדוח, כ-60 עד 100 מבני השבט הצליחו להישאר עד כה מנותקים מחברה אנושית, אך כעת המפלט האחרון שלהם נהרס אף הוא. שטף של חוטבי עצים ומתיישבים פלשו לשטח, אך ככל הנראה דבר לא נעשה כדי לעצור אותם, למרות שרשויות ברזיל מודעות לתופעה.

פיארי מאה, איש השבט, אמר לארגון "הישרדות בינלאומית" כי "חוטבי העצים הורסים את כל האדמה. זו אדמה אינדיאנית. אני כועס, כועס מאוד על חוטבי העצים, כועס מאוד. אני לא יכול לצוד וילדיי רעבים".

כריתת העצים חושפת את אנשי השבט

31% מהג'ונגל בשטחי המחייה של השבט נכרתו באופן בלתי חוקי, כך עולה מדוח אחר, שנערך על ידי מחלקת האוכלוסייה האינדיאנית של ברזיל, פונאי. השבט חי בשלושה מתוך חמישה אזורים בסכנת הכחדה. השבט מונה כ-360 חברים, שחיים במספר קהילות. חלקן, כאמור, מבודדות יותר מאחרות.

חלק מחברי השבט, שמוגדר שבט של "ציידים-לקטים" הפסיקו לצוד ולצאת משטח המחייה, כי הם חשים מאוימים על ידי חוטבי העצים שעובדים בסמוך להם. בדוח הארגון נכתב כי מגע בין אינדיאנים מבודדים לבין זרים עלול להיות מסוכן ביותר עבור בני השבטים, להם יש עמידות נמוכה ביותר בפני מחלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק