יוצרי Angry Birds: אנחנו מעולים

תערוכת הסלולר הגדולה בעולם נפתחה היום בברצלונה והציגה שלל חידושים. בין אורחי הכנס היו גם מפתחי המשחק הפופולרי שהתראיינו לשליח חדשות 2 וסיפרו על העבודה החדשה שמאחורי הפיתוח. ומה חשבו המפתחים הצעירים שהפכו למולטי-מיליונרים על המערכון ב"ארץ נהדרת"?

לכנס הסלולר בברצלונה אולי הגיעו אלפי אנשים במטרה לסגור עסקאות ענק במיליונים, אבל הסטטיסטיקות אומרות שחלק גדול מהם לקח איתם טלפון נייד כדי לשחק במשחק הפופולרי Angry Birds. יוצרי המשחק עדיין סופרים את המזומנים ואומרים בתגובה: "אנחנו עושים עבודה מעולה".

מעולם לא התמכרו רבים למשחק אחד. 75 מיליון בני אדם מעמידים מדי יום פני עסוקים בסלולרי, אבל בפועל משגרים מהמכשיר ציפורים שמנמנות לחזירים שגנבו מהן. "זה לא היה להיט בן לילה", מספר אחד ממפתחי המשחק פיטר וסטרבאקה.

על פי הסטטיסטיקות, מבזבזת האנושות כ-200 מיליון דקות ביום ומיליארד ורבע שעות בשנה על המשחק המאוד פופולרי, שתפס גם את ראש ממשלת בריטניה דייויד קמרון. אפילו כאן בישראל, ב"ארץ נהדרת", הקדישו מערכון נפרד לסדרה.

וסטרבאקה, שצפה במערכון הישראלי, שופע שבחים. "אהבתי את המערכת ב'ארץ נהדרת'. הוא היה מעולה", הוא אומר. באשר לסוגיית השכנת השלום בין הציפורים לחזירים, אומר וסטרבאקה: "נקווה שזה יקרה, אבל לדעתי יש מקרים שהמאבק הוא לנצח".

הורדה של משחק בודד לאייפון עולה שלושה דולרים. אם מכפילים זאת בעשרות מיליוני הורדות, מבינים שמפתחי המשחק הם מולטי-מיליונרים, גם אחרי ששילמו מס הכנסה - כל זאת בשנה אחד בלבד. עכשיו הם מסייעים לסדרת טלוויזיה חדשה סביב הסדרה ואפילו שיתפו פעולה עם חברת "ריו", שעובדת על הגרסה החדשה למשחק. "מיקי מאוס הוא בסך הכל עכבר קטן, אבל אנחנו גבוהים יותר", מסכם וסטרבאקה את השיחה - ומכוון גבוה.

צפו במערכון: שלום עושים עם ציפורים

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק