מדהים: כך נראה מטוס העתיד מבפנים

אתמול השיקה חברת בואינג בטקס רשמי את הבואינג 747-8 החדש, שגרסת מטוס הנוסעים שלו צפויה להיכנס לשוק בסוף 2011. מהתמונות עולה גרסה מרהיבה של מטוס נוסעים שככל הנראה ישנה את חווית הטיסה, גם במחלקת התיירים. אתם מוזמנים לצפות ולתכנן את החופשה הבאה שלכם

כך נראה המטוס מבחוץ (חדשות 2)

"המלחמה האווירית" יוצאת לדרך: בואינג שיחררה אמש תמונות ראשונות מהמטוס החדש עליו עובדים בחברה במהלך השנים האחרונות ה-747-8, ושנועד לתת את המענה למטוס ה-A380 של החברה המתחרה, איירבאס.

המטוס, שנראה בתמונות כמו יצירת פאר מחושבת במיוחד, הוא מרווח במיוחד וכולל כמה אבזורים שלא קיימים במטוסים הרגילים של ימינו - כמו למשל שולחן לישיבות, מזנון ועוד. הוא גם כולל מושבים מרווחים במיוחד, גם במחלקת התיירים, ומושבי יוקרה בסטנדרטים שלא נראו עדיין.

מבחינת היצע המושבים, צפוי מטוס הנוסעים החדש להיות גדול בכ-26% ממטוס הג'מבו הגדול ביותר של חברת בואינג כיום, ה-747-400. בדומה לג'מבו, גם מטוס הנוסעים החדש יחולק לשני מפלסים, עליון ותחתון.

נסיעת המבחן של מטוס הנוסעים היוקרתי נערכה בשבוע שעבר, והוגדרה על ידי החברה כהצלחה מסחררת. על פי החברה, צפוי המטוס להחל בטיסות מסחריות כבר בסוף השנה הנוכחית או לכל המאוחר בתחילת שנת 2012.

בהשקה החגיגית שנערכה אתמול הציגה החברה את המטוס החדש לכ-10,000 אורחים, ביניהם לקוחות החברה, נציגי הממשל האמריקני, שותפים, ספקים ועוד. בינתיים, לא ידוע אם אחת מהחברות הישראליות הולכות להצטייד במטוס החדיש בקרוב.

"הבואינג 747-8 החדש כולל את הטכנולוגיות החדישות ביותר ומיישם פריצות דרך רבות שהושגו במטוס ה-787 דרימליינר," אמר ג'ים אלבאו, נשיא הקבוצה האזרחית של בואינג. "אנו מאמינים כי לקוחותינו יעריכו את עלויות התפעול הנמוכות, והנוסעים מצידם ייהנו מהנוחות ומעיצוב הפנים המרשים שלו", הוסיף אלבאו.