הנשים יוצאות להדיח את ברלוסקוני

הנשים ברחבי איטליה זועמות. נמאס להם מהחיוך של ראש הממשלה, נמאס להם שמהדורות החדשות מלאות בתיאורים סקסיסטים ומזלזלים בנשים. היום הן מתארגנות ביום החופש להגן על כבודן

לנשים נמאס מברלוסקוני (רויטרס)

אלפי נשים איטלקיות יוצאות להפגין היום נגד ראש הממשלה שלהן סילביו ברלוסקוני ונגד הכיסוי ה"צהוב", לדבריהן, של האירועים ונגד היחס של הממשל - לנשים.

ההפגנות מסכמות שבוע שבו לצד הדיווחים ממצרים, הפרשנים הפוליטיים ישבו וניתחו את המערכות היחסים המיניות של ראש הממשלה. גם התגובות של ברלוסקוני להאשמות בסגנון "אני אוהב נשים, זה עדיף מלהיות הומוסקסואל" לא עזרו לתדמית הבעייתית של ראש הממשלה.

את ההפגנות היום מארגנות האחיות פראנצ'סקה וכריסטינה קומנסיני, שתיהן שחקניות שטוענות שהבעיה היא לא רק בתקשורת, לא רק בערכים - הבעיה היא בראש ובראשונה נמצאת במוחו של ברלסוקוני. שכבר מזמן מראה יחס מזלזל לנשים.

אין כאן שמאל או ימין - יש כאן רק נשים זועמות

ראש הממשלה האיטלקי טוען שהוא מעולם לא שילם עבור יחסי מין עם הרקדנית רובי. ברלוסקוני מדגיש שהוא לא דאג לשלם למחרוג', הקטינה המרוקנית בתמורה ליחסים אינטימיים: "ביחסיי עם נשים, אני נהנה מתהליך החיזור, כשמשלמים על יחסי מין ,זה מוציא את העוקץ".

על פי הפרסומים, יותר מ-50 אלף נשים מתכוונות לצאת ולהפגין היום. "אין כאן שמאל או ימין, יש כאן נשים זועמות", אמרה אחת הנשים שכבר התמקמה במרכז רומא לקראת ההפגנה לסוכנות הידיעות הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק