ניו יורק: רצח 4 אנשים ב-28 שעות

מקסים גלמן, אמן גרפיטי מניו יורק, רצח ארבעה אנשים ב-28 שעות. גלמן יצא מביתו חמוש בחמישה סכינים ודקר למוות את אביו החורג, חברתו לשעבר ואמה. בנוסף, דרס גלמן למוות הולך רגל בעיר ופצע ארבעה אחרים בדקירות סכין

מקסים גלמן. החשוד ברצח (AP)

מקסים גלמן בן ה-23 נעצר אתמול בניו יורק אחרי מצוד שהתחיל ברובע ברוקלין והסתיים במנהטן. גלמן חשוד שרצח ארבעה בני אדם בימים שישי ושבת, במסע הרג אכזרי. כשנעצר, נמצא על גופו סכין מטבח מגואלת בדם, אשר שימשה אותו ככל הנראה למעשי הרצח.

מסע ההרג החל ביום שישי בשעה 5:00 לפנות בוקר, כשדקר גלמן למוות את אביו החורג, אלכסנדר קוזנצוב בדירה בה התגוררו השניים בברוקלין. הסיבה לרצח היא ככל הנראה ויכוח שפרץ בין גלמן לאמו על סירובה להשאיל לגלמן את מכוניתה. כשהתערב קוזנצוב בוויכוח, לקח גלמן את הסכין ודקר אותו.

בסביבות השעה 10:30 בבוקר, נכנס גלמן לביתה של חברתו לשעבר הנמצא מספר רחובות מביתו. גלמן מצא בבית את אנה בולצ'נקו בת ה-54, אמה של חברתו לשעבר ודקר גם אותה למוות. גלמן המתין בבית עד השעה 16:00 בערך, אז הגיעה חברתו לשעבר ילנה בולצ'נקו.

דקר 11 פעמים עד שמתה

בולצ'נקו מצאה את גופת אמה ומיהרה להתקשר למשטרה. מיד לאחר השיחה, זינק עליה גלמן, אך היא הצליחה להימלט אל מחוץ לבית. גלמן רדף אחריה וכשהצליח להשיג אותה, דקר אותה 11 פעמים עד שמתה.

לאחר מכן, ברח גלמן במהירות ברכב של אמו והתנגש ברכב אחר. נהג הרכב יצא להתעמת עם גלמן, שבתגובה דקר אותו שלוש פעמים בחזהו וברח ברכבו של הנדקר. נהג הרכב אמנם שרד, אך כשנמלט גלמן מהמקום, פגע בהולך הרגל סטיבן טננבאום בן ה-62 והרג אותו.

גלמן המשיך להסתובב בניו יורק והגיע למנהטן. במהלך הלילה דקר נהג מונית בעיר מסיבה לא ברורה ודקר אדם אחר, כדי לגנוב ממנו את מכוניתו. לאחר מכן עבר גלמן לנסוע ברכבת התחתית, שם הבחין כי מישהי מתבוננת בתמונה שלו שפורסמה בעיתון.

האישה סיפרה שגלמן ניגש אליה, העיף את העיתון מידה וצעק עליה "את מאמינה למה שכותבים עליי?". האישה ירדה מהרכבת ופנתה לשוטר בתחנה ובמקביל, ברח גלמן מהרכבת ודקר אדם נוסף בדרכו לרכבת אחרת. על הרכבת הזו, כבר חיכו לו השוטרים.

הצעיר נכנס לרכבת וניגש לתא הנהג, שם חיכו לו ארבעה שוטרים שקיבלו דיווח כי עלה על הרכבת. גלמן דפק על הדלת וטען כי הוא שוטר. אחד השוטרים פתח את הדלת בחזקה וזינק על גלמן. הוא נאבק בו על רצפת הקרון, עד שהכניע אותו.

כתב האישום נגד גלמן מתגבש בימים אלה, כשטרם ברור בדיוק מה יהיו סעיפי האישום. לאחר המעצר נודע לשוטרים שגלמן הוא משתמש כבד בסמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק