צילם עצמו דוהר ב-225 קמ"ש - ונכלא

תושב מדינת אורגון שבארצות הברית, צילם את מד המהירות של המכונית שלו כשהוא דוהר במהירות של 140 מייל לשעה (225 קמ"ש). האיש תכנן להעלות את הסרטון, כולל תיעוד מעצרו, לאתר יוטיוב, אך יאלץ לספק אותו כחומר ראיות במקום

צילום בהילוך מהיר: תושב מדינת אורגון שבארצות הברית נעצר על ידי שוטר בכביש מהיר, לאחר שנסע במהירות של 118 מיל לשעה (190 קמ"ש). כשהתקרב השוטר למכונית, שם לב שהנהג, סטניסלב ואדימוביץ' בקנוב, מצלם אותו כל הזמן.

כשתהה השוטר על מעשהו של הנהג, אמר בקנוב בלי חשש כי הוא צילם את מד המהירות שלו מוקדם יותר ועכשיו הוא מצלם את המעצר, בכוונה להעלות את הסרטונים לאתר יוטיוב. לאחר שנעצר בקנוב, צפו השוטרים בסרטון וגילו שמהירות השיא בה תיעד עצמו הייתה 140 מייל לשעה (225 קמ"ש).

"הייתה רוח חזקה באותו יום והכביש היה מלא בענפים", סיפר דון תומפסון דובר המשטרה במחוז מריון, בו נעצר בקנוב, "נהיגה במהירויות כאלו במזג אוויר כזה היא פשוט טירוף", אמר תומפסון. זו הפעם השלישית השנה שנעצר בקנוב על נהיגה במהירות מופרזת.

את הסרט, הוא כבר לא יעלה על יו טיוב, משום שכעת הוא משמש כחומר ראיות שתשמור המשטרה עד למשפט.

גם בישראל: נפסל רשיונו של הנהג שתיעד עצמו דוהר ב-206 קמ"ש

כחצי שנה לאחר חשיפת סרטון הווידאו בו נראים שלושה צעירים "טסים" על הכביש במהירות של 260 קמ"ש - הוחלט לראשונה על כתב אישום ועל פסילת רישיון תקדימית, על סמך קטע הווידאו שהופץ בפייסבוק והגיע לידי חדשות 2 באינטרנט במייל האדום.

לפני מספר חודשים הוגש כתב אישום ראשון מסוגו בישראל על ידי אגף התנועה בתום חקירה שנערכה, על בסיס הסרטון שהועלה ברשת החברתית, בו נצפה נהג שתועד נוהג עפ"י החשד ברכב מסוג BMW במהירות 260 קמ"ש.

במקביל אישר בית משפט השלום לתעבורה בעכו את בקשת התביעה המשטרתית לפסילת רישיון נהיגה עד תום. "לאחר שעיינתי בחומר שבתיק ובסרט עצמו , מסקנתי היא כי בשלב זה קיימות ראיות לכאורה לעבירה המיוחסת למשיב", כתב השופט אבישי קאופמן. עוד ציין השופט בהחלטתו כי הצעיר בסרטון "נראה כמי שעורך "מסיבה של ממש" עם חבריו ..." .

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק