בהיריון - עם תינוק של מישהו אחר

קרוליין ושון סבאג' מארה"ב רצו להביא ילד נוסף לעולם ונכנסו להיריון באמצעות הפריה חוץ גופית. אלא שכמה שבועות לאחר מכן התברר כי טעות איומה בקליניקה של ההפריות גרמה לכך שברחמה של האם גדל עובר של זוג אחר. קרוליין ושון החליטו להמשיך בהיריון, ובסופו מסרו את הילד להוריו הביולוגיים. עכשיו הם כותבים על זה ספר

בני הזוג קרוליין ושון סבאג'. בלתי נתפס (NBC)

 

קרוליין סבאג', תושבת אוהיו, ארה"ב בשנות ה-40 לחייה, שילדה תינוק של אישה אחרת לאחר טעות בהפרייה החוץ-גופית שבוצעה בה, מספרת לראשונה בריאיון טלוויזיוני על הדרמה שעברה משפחתה ואומרת: אני מקבלת את העובדה שלעולם לא אוכל להרות. בראיון מיוחד לתוכנית "דייטליין" ברשת NBC האמריקנית, אומרת קרוליין כי היא לא מצטערת על כך שהחליטה לא להפיל את התינוק, ילדה בן בריא ומסרה אותו להוריו הביולוגיים, שאנון ופול מורל מדטרויט.

לפני כמה שנים החליטו בני הזוג שון וקרוליין סבאג' כי הם רוצים ילד נוסף, אח לשני הבנים הגדולים שלהם. אלא שבעקבות קשיים בהריונות הקודמים, עברה קרוליין טיפולי הפרייה חוץ-גופית בקליניקה פרטית שהובילו, אחרי חודשים ארוכים של תסכול, להיריון חדש.  בתום ההיריון ילדה קרוליין בת בריאה, ונותרו להם עוד כמה ביציות מופרות, אותן שמרו בהקפאה.

כעבור כמה שנים הרגישו בני הזוג כי הם בשלים לילד נוסף, רביעי. הם התייעצו עם הרופאים, שאמרו להם כי ניתן להשתמש בביציות המופרות שנותרו מהטיפולים לקראת הילד השלישי לצורך יצירת היריון חדש. כמה ביציות מוקפאות הושתלו ברחמה של קרוליין, והיא נכנסה להיריון בהצלחה. אלא שכמה שבועות לאחר מכן, שון קיבל שיחת טלפון בלתי צפויה. הרופא בצדו השני של הקו בישר לו במבוכה כי חלה טעות קשה: הם השתילו אצל קרוליין את העובר של גבר ואישה אחרים.

שון יצא לבשר לאשתו את החדשות הנוראיות. "את בהיריון, אבל הם הכניסו את העובר הלא נכון", סיפר לה הבעל. הסיבה לטעות הייתה כפולה: שם הנעורים של קרוליין הוא מורל, שמם של בני הזוג שהתינוק היה שלהם; ושנת הלידה שלה נרשמה בטעות כ-1967 במקום 1969 – בדיוק כמו שנת הלידה של האם האמיתית של התינוק.

קרוליין מספרת כי היא הייתה בהלם מוחלט. היא חשבה בהתחלה שמדובר בבדיחה לא מוצלחת, אבל זו הייתה האמת. כעת עמדו בפניה שתי אפשרויות: להפיל את העובר -  או ללדת ולמסור את התינוק להורים החוקיים שלו. בהחלטה שנראית כמעט בלתי אפשרית, קרוליין ושון החליטו להמשיך בהיריון ולמסור את התינוק לאחר הלידה.

בספטמבר 2009 ילדה קרוליין בן בריא, וכמה ימים לאחר מכן מסרה אותו להוריו האמיתיים. בני הזוג נשארו גם היום בקשר טוב עם ההורים הביולוגיים של התינוק, היום בן שנה וחצי, ואמו הביולוגית אומרת כי כשהוא יגדל, היא תרצה שהוא יכיר את קרוליין. "חשוב שהוא יידע שהיא גידלה אותו במשך 9 חודשים", היא אומרת.

"אנחנו בשלב שבו גם אם לא יהיו לנו יותר ילדים, אני חושבת שאנחנו נהיה בסדר", אומרת קרוליין עצמה, שלא תוכל להביא יותר ילדים לעולם בגלל גילה ובגלל הקשיים שהיו לה בהריונות קודמים. השבוע יצא לאור בארה"ב ספרם החדש של בני הזוג סבאג', בו הם מספרים על החוויה הבלתי נתפסת שהם עברו.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק