תגלית: נמצאה "העיר האבודה" אטלנטיס?

מהנדס אווירונאוטיקה שגלש להנאתו בגוגל ארת' הבחין לפתע ברשת של קווים ישרים מתחת למים, אלף ק"מ מחופי צפון מערב אפריקה. מומחים לארכיאולוגיה מעריכים כי מדובר באחד האתרים המבטיחים ביותר למיקומה של "היבשת האבודה" אטלנטיס, שלפי אפלטון ירדה אל המצולות בגלל זעם האלים בשנת 9,000 לפני הספירה

כך נראית אטלנטיס מתחת למים? (גוגל ארת')

רשת של קווים שאותרה ב-google earth מסעירה את דמיונם של חובבי היסטוריה, ארכיאולוגיה והרפתקאות בכל העולם: האם אותר מיקומה של "העיר האבודה" אטלנטיס?

ברני באמפורד, מהנדס אווירונאוטיקה מבריטניה שגלש לתומו בתצלומי הלווין של גוגל גילה להפתעתו באמצע האוקיינוס, במרחק של כ-1,000 קילומטר מחופי צפון מערב אפריקה, רשת של קווי שתי וערב הנראים כמו "תצלום אוויר" של עיר עתיקה.

היבשת שירדה למצולות בשל זעם האלים

מומחים לחקר מיתולוגיות אומרים כי ה"ציור" הבלתי מוסבר שהתגלה בכלי החדש של גוגל ממוקם באחד האתרים האפשריים של "היבשת האבודה" אטלנטיס, שתוארה בכתביו של אפלטון ומסעירה את דמיונם של רבים מזה מאות ואולי אלפי שנים.

הפילוסוף היווני כתב על אי גדול למדי שנמצא מעבר ל"עמודי הרקולס", כשהכוונה היא ככל הנראה למיצרי גיברלטר. אפלטון דיבר על תרבות מתקדמת שהתקיימה באטלנטיס וכבשה את כל המזרח התיכון בסביבות השנה 9,000 לפני הספירה. אטלנטיס נרחבה ירדה אל המצולות, מספר אפלטון, בעקבות רעידת אדמה או התפרצות הר געש שיזם זאוס, אבי האלים, בשל חמדנותם של תושבי אטלנטיס שניסו לכבוש את אתונה.

"אחד המקומות המבטיחים למיקומה של אטלנטיס"

ד"ר צ'ארלס אורסר, מומחה לארכיאולוגיה היסטורית באוניברסיטת ניו יורק, אמר לעיתון ה"סאן" הבריטי כי מדובר בתגלית מרתקת הדורשת בדיקה מעמיקה. "האתר הזה הוא אחד המקומות המבטיחים יותר למיקומה המשוער של אטלנטיס, כפי שתוארה ע"י אפלטון", לדברי המומחה. "זה בהחלט דורש מבט מקרוב יותר".

"google ocean", הרחבה של "google earth", מאפשר לגולשים לתור באופן וירטואלי במרחבי האוקיינוסים ובתמונות תת-ימיות. כך אפשר ממש "לשחות" סביב הרי געש מתחת למים, לצפות בספינות טבועות, להעלות תמונות ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק