ברק אובמה: "ארה"ב תמיד תהיה ידידת מצרים"

אחרי שהואשם על ידי מספר גורמים במצרים בליבוי המהומות, הגיב לראשונה נשיא ארה"ב ברק אובמה על התפטרותו של חוסני מובארק. "הוא הקשיב לרעב ההמונים שדרשו מהפכה, ודרשו ללכת לדרך דמוקרטית", אמר הנשיא. "זוהי רק תחילת המהפכה ולא סופה, יהיו עוד ימים קשים אבל אני מאמין ברוח האחדות של העם המצרי". צפו בנאום המלא

נשיא ארה"ב ברק אובמה, הגיב הערב לראשונה להתפטרותו של חוסני מובארק נשיא מצרים. "זהו אחד מאותם רגעים וזמנים שייחרטו בהיסטוריה האנושית. העם המצרי אמר את דברו, אבל מדובר כאן רק בתחילת המהפכה - ולא בסופה. העם המצרי מצא את התשובות בדרך שלווה וברוח האיחוד שמאפיינת אותם בשבועות האחרונים".

הנשיא המשיך ודיבר על החשיבות שבהפיכת מצרים לדמוקרטית. "המצרים הבהירו כי הם רוצים דמוקרטיה, אבל הם יצטרכו להבטיח שהשינוי יתרחש למען המצרים: הגנת על זכויות אדם, ביטול תקנות החירום ושינוי החוקה בדרך לשביל שבסופו ייערכו בחירות דמוקרטיות חופשיות".

הנשיא מובארק הגיב לרעב ההמונים

"ארה"ב תמשיך להיות ידידתה הקרובה של מצרים", הצהיר אובמה, והוסיף כי הצעירים שבמצרים הוכיחו שיש מקום לאפשרויות חדשות במדינה: יצירת מקומות עבודה חדשים, לימודיים אקדמיים וראייה רחבה לעתיד. "השינוי שהתרחש במדינה בשבועות האחרונים צריך להיות ברוחם של אותם צעירים, שאומרים לראשונה בחייהם כי מישהו הקשיב לרצונותיהם.

"הנשיא מובראק הגיב לרעב של האנשים במצרים לשינוי", סיכם הנשיא אובמה, "אבל זוהי רק ההתחלה. אני בטוח שעוד יהיו ימים קשים ויש עוד הרבה מאוד שאלות שלא קיבלו תשובה. אני בטוח שהעם המצרי יכול למצוא את התשובות ולעשות את השינויים בצורה שליווה וברוח האחדות שאפיינו את הימים האחרונים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק