פרשת התאומות השוויצריות: האב שהתאבד כתב לאשתו טרם מותו כי רצח את הבנות

מעל לשבוע עוסקים השוטרים בשוויץ, באיטליה ובצרפת בניסיון לאתר את זוג התאומות השוויצריות בנות ה-6 שנעלמו לאחר שאביהן התאבד. היום חלה התפתחות דרמטית בחקירה כשהתגלה כי האב כתב לגרושתו במכתב לפני שהתאבד: "רצחתי את בנותיי". במשטרה ממשיכים לחפש את הבנות באזור האי קורסיקה בצרפת

אלסיה וליביה שפ. האם נרצחו ע"י אביהן? (דיילי מייל)

הסוף הטראגי של התאומות: מהתקדמות החקירה המשטרתית בעניינן של שתי האחיות בנות ה-6 משוויץ שמוגדרות כנעדרות מאז התאבד אביהן, כשזרק את עצמו מתחת לרכבת נוסעת, עולה כי אלו נרצחו על ידי אביהן, אשר קבר אותן במקום לא ידוע.

על פי דיווח של המשטרה שלח האב בן ה-34 מכתב לגרושתו ובו התוודה כי רצח את שתי בנותיו. המכתב נשלח בשלושה בפברואר, עוד בטרם התאבד האב. עוד מדווחת המשטרה כי בימים שלפני התאבדותו, חיפש האב מידע באינטרנט על כלי נשק ובירר על סוגי רעלים.

החיפושים מתמקדים באזור קורסיקה 

החיפוש אחרי שתי התאומות השוויצריות בנות ה-6 שנעלמו בחודש שעבר באיטליה קיבל שלשום תפנית מפתיעה, כשהרשויות במדינה מסרו כי על פי עדויות עשו השתיים את דרכן יחד עם אביהן לאי הצרפתי קורסיקה. כעת אומרים במשטרה המקומית כי הרחיבו את החיפושים לאזור האי וגם לדרום איטליה.

על פי הודעת הרשויות, שטו האב מתיאס קספר שפ ובנותיו על המעבורת לכיוון קורסיקה, אך לא ניתן היה לאשר כי אלו ירדו מהספינה עם הגעתה לנמל. לפיכך, אחד הכיוונים שעדיין נבדק הוא כי האב השליך את בנותיו מהסיפון לים ולאחר מכן התאבד. עד ראייה אחד סיפר למשטרה במארסיי כי הבחין באב מטייל עם השתיים לאחר שירד מהמעבורת בקורסיקה, אך לא ניתן היה לאשר כי אכן מדובר בתאומות.

עוד פורסם שלשום כי אמן של התאומות קיבלה בדואר כ-4,400 אירו, במעטפות שונות שנשלחו אליה מבעלה לשעבר, ממספר ערים שונות באיטליה. לדברי המשטרה, שלח הבעל את המעטפות לפני שהתאבד. במשטרה חוקרים כעת מדוע שלח האב את הכסף לגרושתו.

האב התאבד - והתאומות עדיין נעדרות

משטרות איטליה, שוויץ וצרפת עורכות מאז השבוע שעבר חיפושים נרחבים בסיוע מסוקים וכלבי ציד אחר שתי התאומות, שנעלמו לאחר שאביהן שם קץ לחייו.

עם זאת, על פי הפרסומים בתקשורת האיטלקית בשבוע שעבר, שהה שפ בימים האחרונים עם שתי בנותיו, התאומות בנות ה-6 אלסיה וליביה. הוא אסף את הבנות מבית אימן אירנה בלוזאן, שוויץ, ב-28 בינואר, שם הן מתגוררות בנפרד ממנו, אך הוא מעולם לא החזיר אותן. על פי החשד, שפ גם גנב את רכבה של אשתו לשעבר.

האשה, אירנה בת ה-44, מיהרה להגיש תלונה במשטרה רק לאחר שקיבלה מבעלה לשעבר גלויה שנשלחה ב-31 בינואר ממארסיי, בה כתב כי "הוא נואש ואינו יכול לחיות בלעדיה". משטרת צרפת טוענת כי באותו היום האב משך סכומי כסף גדולים במזומן במארסיי, ונעלם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק