אש, דם ותחתונים: התמונות שעשו את השבוע

בקהיר ההמונים חוגגים בכיכר ומסרבים ללכת הביתה; במילאנו לאיטלקיות פשוט נמאס מהמנהיג השובב שלהן; במקסיקו המפגינים שופכים דם; בברזיל נשרף המחסן של הקרנבל וגם אצלנו נשרף מחסן הרהיטים של העם. חוץ מזה גם מינו פה רמטכ"ל בדקה אחרי סאגה שנמשכה חודשים, והעתיד? נראה די אפור בסך הכל. תמונות השבוע

מהפכה או קרנבל? גם וגם. מפגין בקהיר (AP)

למרות ההרוגים, למרות הפצועים, למרות העקשנות של מובארק, עשרות האלפים במצרים לא ויתרו וסירבו לעזוב את כיכר תחריר. המהפכה המצרית בעיצומה, וההמונים מוצאים דרכים חדשות ויצירתיות להביע את המאבק. כולם שם מרגישים שהם עושים היסטוריה, ולנו רק נותר לאסוף את התמונות הבלתי נשכחות.איטלקיות נגד הבושה

ואילו במילאנו יצאו השבוע מאות איטלקים כדי להפגין נגד ראש הממשלה שלהם ובעיקר נגד החולשה שלו: בחורות צעירות, אם אפשר קטינות, ואם אפשר - בכמויות מסחריות. לרוב האיטלקים נמאס מהניסיונות חסרי התוחלת להפיל את ברלוסקוני בפרלמנט. הם צעדו לעבר הווילה של ראש הממשלה השובב באיטליה -והניפו את התחתונים שלהם באוויר. לסילביו קשישא, זה לא בדיוק הזיז.

מקסיקנים נגד התעללות

גם במקסיקו סיטי יצאו השבוע לרחובות, שם מפגינים נגד "ספורט" מלחמות השוורים שעדיין פופולרי, כמו גם בספרד, פורטוגל ודרום אמריקה. פעילי זכויות בעלי החיים המקסיקנים הפגינו יצירתיות רבה, עם ליטרים של דם מזוייף וחרבות "תקועות" בגבם. לא קשה לעורר עניין, כמובן, כשמפגינים בחצי עירום.

סמבה בלהבות

הקרנבל הנוצץ בעולם, הקרנבל של ריו, היה אמור לצאת לדרך בעוד פחות מחודש. אלא שהשבוע מחסני התלבושות הענקיים עלו באש בשריפה ענקית, וכ-90% מהתחפושות הנוצצות הפכו לאפר. עכשיו התופרות של ריו עובדות מסביב לשעון כדי להספיק להכין הכל בזמן.

חורבן הבית

גם בארץ עלה סמל בלהבות, רק שהפעם מדובר בסמל שוודי שהפך לנוכח בכמעט בכל בית בישראל. שריפת הענק שכילתה את סניף איקאה בנתניה ריתקה השבוע למסכים את כל המדינה, ותגרום ללא ספק לישראלים רבים לבקר בחודשים הקרובים בראשון לציון.

עתיד אפור

שבוע חורפי למדי עבר עלינו, סוף סוף אפשר לומר, אם כי כמויות המשקעים עדיין לא קרובות לממוצע. בינתיים קיבלנו הצפות במישור החוף, סופת ברד שפקדה את מרכז הארץ וגם ענן אפור ענק שכיסה שטח עצום באזור תל אביב. החזאים מסבירים כי במקרה התחברו להם כמה ענני סערה, ויצרו ענן עצום בגודלו שהוריד כמויות גדולות של גשם וברד. האם זה יציל את החורף שלנו? לא בטוח בכלל.

פרידה מהחייל מספר 1

רב-אלוף (בקרוב במיל') גבי אשכנזי המשיך השבוע בסבב הפרידה שלו מצה"ל ומהנהגת המדינה, בצל סערת ביטול מינוי גלנט ומינויו של בני גנץ לרמטכ"ל. בין היתר התארח אשכנזי לצד פורום מטכ"ל כולו במשכן הנשיא, שם הצדיע לו הנשיא פרס, ואמר לו: היית אחד הרמטכ"לים הכי טובים שהיו לנו. מעניין מה אהוד ברק חושב בנושא הזה, אבל כנראה שנדע בקרוב.

זה שהולך וזה שנכנס

בינתיים, האלוף בני גנץ הוקפץ מגינת ביתו בראש העין, שם בילה בנעימים את חופשת השחרור שלו, היישר לכס הרמטכ"ל בהליך המינוי הכי מהיר שהיה פה אי פעם. גנץ ייכנס ללשכתו של אשכנזי כבר ביום שני הקרוב, אחרי בערך 4 ימי חפיפה. וגלנט? הוא כנראה יחזור לנטוע בקרוב עצי זית. 

קופה ג'ינג'ית עם אופי

גם בספארי ברמת עשו השבוע היסטוריה קטנה, עם לידת גור בבון ג'ינג'י ראשון מאז 1981 - או יותר נכון, גורת בבון ג'ינג'ית ראשונה. ההתרגשות בקרב המטפלים גדולה מאד, הזכר השליט מרוצה גם הוא והאם הגאה והמאושרת "סקאד" מסרקת את הנסיכה הכתומה כל הזמן. 

מסתכלים לג'וק בעיניים

והנה מה שקורה כשעושים זום-אין, אבל בזום דיגיטלי עצבני, על חרקים וזוחלים. סטודנטי אמריקני תיעד במשך ימים שלמים מקרוב מאד שורה של יצורים זועמים. הוא טוען שמדובר בזום איכותי מאד, אחרים יגידו שמדובר בעבודת פוטושופ ברורה, אבל התוצאה ללא ספק מדהימה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק