הישראלית הממוצעת: הכי יפה בעולם?

צלם דרום אפריקני חובב נשים שירטט את תווי הפנים הממוצעות של כל אומה. בעזרת תוכנות גרפיות מתקדמות הוא ניתח אלפי צילומים. לפחות לפי הפרויקט הזה מי שאומר שאין כמו הישראליות - צודק

מי הכי יפה? (ה"סאן")

הסתכלו על הנשים שבתמונות הללו – לכולן יש משהו במשותף, הן כולן הפנים הממוצעות מכל מדינה. מייק מיק, צלם דרום אפריקני, ערך פרויקט מיוחד שנקרא "הפנים של מחר". הוא בילה שנים במציאת מאות תמונות של נשים מכל העולם, דגם אותן ובעזרת תוכנות גרפיות ניתח אותן.

מיק הניח את תמונות הפורטרט אחת על השנייה והדגיש את הקווים הדומיננטיים בתווי הפנים של כל הנשים יחדיו - כשהוא מפריד ביניהן על פי לאום או מדינה.

מיק בן ה-47 התייחס לעובדה שיותר ויותר נשים בכל העולם צובעות את שערן לבלונדיני ואמר כי "השיער הבלונדיני הטבעי נעלם די מהר, כדי שהמראה הדומיננטי יהיה בלונדיני צריך שיותר מ-75% מהנשים יהיו עם שיער בלונדיני, צריך לנסוע לסקנדינביה בשביל נתונים כאלה".

הצלם הדרום אפריקני החל לעבוד על הפרויקט עוד שהיה סטודנט צעיר ומלא הורמונים במכללה לונדונית. הוא מספר מתי צץ בראשו הרעיון המזהיר: "ישבתי ברכבת התחתית ונדהמתי ממגוון צורות הפנים שראיתי - סומאליות, הודיות, אמריקניות, נשים מזימבבווה ומסקנדינביה, אז לפתע התחלתי לחשוב, איך תיראה הלונדונית הממוצעת?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק