"סבתא זפטה" נחשפת: "הכיתי אותם עם התיק שלי"

הסרטון בו נראית אן טיסמון, בת 71, מבריחה שודדים מחנות תכשיטים בעזרת תיק היד, הפך ללהיט ברשת. עד היום היא סירבה להיחשף ואפילו לא סיפרה לבנה את שאירע. היום היא אומרת: האינסטינקט האימהי שלי פעל

"סופר סבתא" (the sun)

הסבתא האדמונית הזו, אן טיסמון בת ה-71, היא הקשישה שסיכלה השבוע שוד בחנות תכשיטים בעירה בבריטניה, בעזרת תיק היד שלה בלבד. תיעוד ניסיון הפריצה וההתנפלות ההירואית שלה על השודדים הפך מיד ללהיט ברשת.

עד היום טיסמון סירבה להיחשף. אפילו בנה, אנדרה דאש, לא ידע על מה שאמו היא האישה מטושטשת הפנים בסרטון שהופיע אתמול בכל מהדורות החדשות בבריטניה וגם כאן בישראל. כתב עיתון ה"סאן" הראה לו את הצילום.

אנדרה, 47, שחי בקונטיקט, ארה"ב, התרגש ואמר: "אלוהים. זה מטורף לחלוטין. אני מזהה את המעיל האדום הזה. וואו, אני פשוט לא מאמין שהיא עשתה את זה". אמו, בינתיים, נתנה למה שהיא מכנה "האינסטינקט האימהי" שלה קרדיט על המעשה.

"פשוט המשכתי להניף את התיק שלי"

המשטרה עצרה אתמול ארבעה חשודים, בני 18, 22, 25 ו-39, בחשד שלקחו חלק בשוד. "עשיתי קניות והייתי בדרך לרחוב גולד, כשפגשתי חברה ועצרתי לשיחה קצרה", נזכרה אן. "לפתע היה רעש חזק וכשהסתכלתי ראיתי ילד רץ לעבר חנות התכשיטים".

"שלושה בחורים הלכו אחריו וכשראיתי את המוטות בידיהם, חשבתי שהם מכים אותו. האינסטינקט האימהי שלי פעל ורצתי, חציתי את הרחוב, צעקתי על הבחורים להפסיק. לא התכוונתי לעמוד בצד ולצפות במישהו חוטף מכות, אז התערבתי", הוסיפה.

היא המשיכה, "כשהתקרבתי ראיתי שמדובר בשוד - ואז זה היה אפילו יותר מכעיס, כי הם חשבו שהם יצליחו לעשות את זה באור יום. אחד מהם נמלט על קטנוע וכמעט פגע באישה ותינוק. חבטתי בו עם הקניות שלי, אבל הוא ברח".

"פשוט המשכתי להניף את התיק שלי. הנחתתי כמה מכות על אחד מהם והפלתי אותו לרצפה. הוא הרים עליי פטיש אבל המשכתי וצעקתי לאחרים שיבואו לעזור לי. ואז כמה אנשים הגיעו לעזור. זה נגמר תוך שניות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק