חשד: קשישים רצחו את בתם היחידה

זוג קשישים מבריטניה חשוד ברצח בתם היחידה שסבלה מהפרעה נפשית, בעקבותיה לא יצאה מהבית למעלה מ-18 שנה ובילתה כ-20 שעות ביממה במקלחת. "אנחנו לא הרגנו אותה, אלא המחלה", אמרה האם בת ה-77 לאחר שנחקרה שעות ארוכות במשטרה

סמנתה הנקוקס, התרחצה 20 שעות ביום (ה"דיילי מייל")

זוג קשישים מבריטניה חשודים ברצח בתם בת ה-40, שסבלה מהפרעה נפשית בעקבותיה כמעט ולא יצאה מבית הוריה במשך 18 השנים האחרונות. ההורים טוענים כי לא פגעו בבתם, וכי המחלה גרמה למותה.

הבת, סמנתה הנקוקס, סבלה ממקרה חמור של הפרעה טורדנית כפייתית (OCD), שגרם לה לפתח פחד מוקצן מפני חיידקים. בעקבות ההפרעה, סמנתה בילתה לא פחות מ-20 שעות ביממה במקלחת. בין היתר, כשהייתה נכנסת להתקף היא נהגה לשים גרביים על כפות ידיה ולשפשף אותם ללא הרף. בשנים האחרונות רק הוריה הורשו להיכנס הביתה כדי שלא יזדהם.

הזוג הנקוקוס, קן בן ה-76 ומריון בת ה-77 מטיפטון סנדוון, שבמערב מידלנדס בבריטניה הזעיקו היום את כוחות ההצלה לביתם עם מות בתם היחידה. הפרמדיקים שהגיעו למקום מצאו את סמנתה ללא רוח חיים על כיסא נוח.

למרות שבניתוח הגופה נקבע כי סמנתה מתה מהתייבשות וזיהום בעור, זוג הקשישים עוכבו לחקירה משטרתית שנמשכה שבע שעות, ולאחר מכן שוחררו הביתה בערבות.

"ההפרעה הנפשית הרגה אותה, לא אנחנו"

הזוג התלונן כי לא קיבל כל סיוע מארגוני בריאות הנפש ושירותי הרווחה. "פנינו לעזרה, אבל כל הפסיכיאטרים שהגיעו רק אבחנו אותה ולא הציעו פיתרון. אפילו כתבנו מכתב לטוני בלייר כשהוא היה ראש הממשלה".

גברת הנקוקס, אישה נכה שאינה מסוגלת ללכת סיפרה כי כל הדברים בבית היו חייבים להיות עטופים. "כשבעלי יצא לקניות הוא היה חייב להחליף בגדים לפני שסמנתה הרשתה לו לחזור לתוך הבית. לפעמים היה אפילו דרשה שנשרוף את הבגדים. הבית היה תמיד מלא אדים מהמקלחות שלה".

"כיצד הם יכולים לעצור אותנו?", הוסיפה בת ה-77. "אנחנו לא הרגנו אותה, זו ההפרעה הנפשית שהרגה אותה. היא היתה הבת שלנו ואנחנו אהבנו אותה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק