בריטניה: בימ"ש אסר על אדם לקיים יחסי מין

מה הייתם עושים לו בית המשפט היה אוסר עליכם בצו משפטי מיוחד מלקיים יחסי מין? זו בדיוק הסוגיה שגבר בן 41, תושב הממלכה הבריטית, נדרש להתמודד איתה לאחרונה, כשבית המשפט קבע כי מנת המשכל שלו אינה מספיקה לצורך הבנה מספקת של האקט המיני. לדברי השופט, אותו גבר אפילו לא מסוגל להבין שיעור חינוך מיני פשוט

טיפש מדי בשביל סקס. אילוסטרציה (AP)

בית משפט בבריטניה פסק בשבוע שעבר באופן תקדימי כי על תושב המדינה, גבר בן 41, ייאסר לקיים יחסי מין, רק בגלל שמנת המשכל שלו נמוכה מדי. לגבר לא עזרו תחנוניו כי הוא מעוניין להמשיך לקיים את הקשר המיני עם בן זוגו וכעת הטילו הרשויות פיקוח הדוק עליו.

הדיון בעניינו של אלן, ששם משפחתו נאסר לפרסום, הגיע עד לפתחו של שופט בכיר במדינה, זאת לאחר דיווח מצד רשויות הרווחה בעירו. הרשויות טענו כי מנת המשכל של אלן, 48, הנמוכה ב-52 נקודות ממנת המשכל של אדם ממוצע, לא מאפשרת לו אפילו לעבור בהצלחה שיעור פשוט על חינוך מיני ברמה של בית ספר תיכון.

בנימוקי בית המשפט נכתב כי מצבו השכלי של אלן לא מאפשר לו הבנה בסיסית באשר למהותם של יחסי מין ולסכנות הבריאותיות הכרוכות במין לא מוגן. לפיכך, נקבע כי הטלת הפיקוח עליו ומניעת קיום יחסי המין נועדו לטובתו האישית.

"הנושא הזה מעלה הרבה דילמות חוקיות, אינטלקטואליות ומוסריות, בגלל שיחסי מין הם אחת הפעולות האנושיות", אמר מומחה למשפט בריאיון לאתר "דיילי מייל". עם זאת, טען המומחה כי הוא סמוך ובטוח שבין המשפט נהג באופן הוגן במקרה זה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק