ניו יורק: סיגריה אחרונה בפארק

היסטוריה בניו יורק: לראשונה ייאלצו המבקרים בסנטרל פארק ובפארקים הציבוריים ברחבי העיר להסתפק באוויר הצלול ולא לשאוף עשן. ראש העיר בלומברג הצליח לאשר חוק חדש האוסר על עישון במקומות ציבוריים והסערה בעיצומה

העישון במקומות הציבוריים בניו-יורק נאסר (חדשות 2)

סיגריה אחרונה בפארק: המעשנים בניו-יורק יאלצו בקרוב להתרגל למציאות חדשה. העירייה אישרה חוק האוסר עישון במקומות ציבוריים והוא כולל אפילו את המדרכות וחוף הים, כך מפרסם היום כתב "הארץ" שלמה שמיר.

ראש העיר מייקל בלומברג מוביל בעיר מזה מספר שנים מאבק למען אורח חיים בריא. אחרי שאסר על עישון במקומות בילוי והכריח את המסעדות לפרסם את מספר הקלוריות המדויק בכל מנה - הוא פונה לטפל במפגע העישון הפסיבי. מעניין לראות אם גם הפעם יאמצו ערים נוספות את החוק.

החוק החדש אוסר על עישון בכ-1,700 פארקים ציבוריים שהעירייה אחראית לאחזקתם, ביניהם גם הסנטרל פארק. בנוסף נאסר העישון ב-22 הקילומטרים של חופי הים הציבוריים שבפיקוח העירייה. חשוב לדעת, שגם מי שיחליט לעשן מתחת לבנייני המשרדים באזורי הבילוי צפוי לקנס.

החוק אושר לאחר שורה ארוכה של מחקרים המוכיחים כי עישון פסיבי מסוכן בדיוק כמו עישון רגיל. מתנגדיו טענו כי מדובר בחדירה קשה מידי למרחב האישי של כל אדם.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק