אוסטרליה מתכוננת לציקלון הגדול

הסופה הגדולה באוסטרליה שכבר נמצאת בעיצומה רק מתגברת ומתגברת. בינתיים, נקראים התושבים לאגור מים ומזון ולהיכנס למבנים מוגנים ומחוזקים. "מדובר בשעות קריטיות ומפחידות עבורינו", אמרה ראש ממשלת אוסטרליה ג'וליה גילארד. ישראלים שנמצאים באוסטרליה סיפרו כי הם "מתכוננים לצונאמי"

סופת הציקלון שזכתה לשם "יאסי" הולכת ומתחזקת לעוצמה שלא נראתה באוסטרליה מאז 1918. רוחות הציקלון המפלצתי מנשבות במהירות עצומה של 320 קמ"ש ומכלות כל דבר שנקרה בדרכן.

החזאים בקווינסלנד כבר מזהירים את תושבי החוף הצפון-מזרחי של אוסטרליה וקוראים להם לתפוס מחסה - ויפה שעה אחת קודם. רבים מהתושבים כבר נענו לאזהרות החזאים והגיעו למבנים שמשמשים מקלטים מהסופה, כשבכמה מהישובים המקלטים מלאים עד אפס מקום.

"הנזק כנראה יסכן חיים יותר מכל מה שהכרנו במהלך הדורות האחרונים", אמרה היום אנה בלי, מושלת מדינת קווינסלנד. "מדובר בשעות קריטיות ומפחידות עבורנו", הוסיפה ראש ממשלת אוסטרליה ג'וליה גילארד.

גם הישראלים באוסטרליה מחכים בדריכות לסופה

מאות עובדי סיוע נמצאים בכוננות גבוהה לקראת הסופה הזו, ששוב תציף חלקים גדולים בצפון-מזרח אוסטרליה. הפעם האחרונה שאוסטרליה הייתה בכזו כוננות הייתה בשנת 2004.

על קו החוף שבו תכה הסופה, בשיאה של הגאות, מתאכסנות כעת שתי קבוצות מטיילים מישראל שמצפים בחשש לסופה. חלונות הזכוכית הגדולים של מלון רידג'ס שבו הם שוהים פונים לים וההנחיות מהרשויות הן להיכנס לשירותים ולאגור מי שתייה ומזון.

טומי שרון , מדריך טיולים באוסטרליה סיפר לנו, לחדשות 2 באינטרנט על הציקלון שמכה בחופים אמר שהם "מתכוננים לקריסת מערכות, אבל בהחלט לא מפוחדים" אחד מהמטיילים אף יצר קשר עם חמותו בארץ, שסיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי התושבים "מצפים לצונאמי". נציגי שגרירות ישראל נמצאים בקשר כל העת עם ראש הקבוצה והתקווה היא כי אלו יעברו את הסופה בשלום ויחזרו לאחר מכן לישראל.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק