ניצל מינית כ-80 קטינים מוגבלים

פדופיל סדרתי משוויץ בן 54 נעצר לאחר שהודה כי תקף מינית יותר מ-100 ילדים ומבוגרים ברמות שונות של מוגבלות, בהם טיפל במהלך 30 השנים האחרונות. מעשיו תועדו במצלמות אבטחה, אך החקירה החלה רק לאחר תלונות שהגיעו משני גברים בבית מחסה שבו עבד. החשוד הודה שהצעיר שבקורבנותיו היה בן שנה בלבד

ניצל את חולשת הילדים, אילוסטרציה (חדשות 2)

איך קורה שפדופיל סדרתי מצליח לנצל מינית יותר מ-100 ילדים ומבוגרים הלוקים במוגבלויות שונות במשך שלושה עשורים מבלי שאיש מבחין בכך? זו בדיוק השאלה שעומדת בימים אלה על סדר היום בשוויץ עם חשיפת מעצרו של עבריין מין מברן.

החשוד, שעבד כמטפל בתשעה בתי מחסה שונים בשוויץ ובגרמניה מאז 1982, הודה בחלק גדול מהמעשים. עד כה זוהו 122 קורבנות, רובם גברים, כשהצעיר שבהם היה בן שנה בלבד בזמן המעשים. לדברי המשטרה, 42 מהקורבנות היו מעל גיל 18 כשעברו את ההתעללות.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה לאחר מעצרו, נאמר כי הראיות נגד האיש כוללות קלטות וידאו שתיעדו במשך שעות את מעשי הזוועה שביצע. גבריאל ברגר, ראש היחידה לחקירות מיוחדות של משטרת ברן ציינה שרק 33 מהמקרים יובאו לידי כתב אישום נגד החשוד, בגלל מגבלות החוק השוויצרי.

"אחת השאלות המרכזיות של חקירה זו היא איך אדם הגיע לרמות כאלה של התעללות מבלי שיבחינו בכך
במשך זמן ארוך כל כך, "אמרה ברגר. לדבריה, האיש נחקר בעקבות האשמות דומות בשנת 2003, אך הבדיקה נפסקה בגלל עדויות סותרות.

הפרשה נחשפה שוב במרץ האחרון לאחר תלונות שהגיעו משני גברים חוסים, בהם הוא טיפל, על התנהגות בלתי הולמת מצדו. חודש לאחר מכן הוא נעצר בביתו במרכז שווייץ, אך פרטי המקרה נחשפו רק כעת כדי לא לפגוע בחקירה. 

עוד בנושא:

אידונזיה: מוכר צעצועים פיתה 96 ילדים - ואנס אותם

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק