אובמה: הגיע העת לשינוי במצרים

כשעתים לאחר נאומו ההיסטורי של מובארק, בירך נשיא ארה"ב, ברק אובמה על סיום כהונתו של נשיא מצרים. "במשך אלפי שנים מצרים ידעה רגעים של שינוי - האזרחים במצרים הוכיחו כי זהו אחד מהרגעים הללו", שיבח אובמה אז אזרחי מצרים. קודם לכן, שוחח בטלפון עם מובארק

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בירך הלילה על נאומו של הנשיא מובארק והודעתו על סיום כהונתו. "הגיע העת שמצרים תהפוך בדרכי שלום לדמוקרטיה", אמר הנשיא האמריקני לאחר ששוחח עם מובארק בטלפון רק שעה לאחר נאומו ההיסטורי.

אובמה שיבח את העם המצרי: "במשך אלפי שנים מצרים ידעה רגעים של שינוי - האזרחים במצרים הוכיחו כי זהו אחד מהרגעים הללו". כמן כן, שיבח אובמה את הצבא במצרים, על שלא השתמש באלימות נגד המוני המפגינים שיצאו לרחובות במטרה להדיח את הנשיא.

נשיא ארה"ב הוסיף וקרא לבחירות חופשיות במצרים. "יש לשתף את מפלגות האופוזיציה בבחירות - צעד זה יביא לבחירות הוגנות וחופשיות", אמר אובמה והדגיש כי ארה"ב תישאר ידידה של מצרים ותסייע לה כשתזדקק.

מובארק: לא אתמודד בבחירות הבא

נשיא מצרים, חוסני מובארק הודיע אמש כי אינו מתכוון לרוץ פעם נוספת לנשיאות. "כל מטרתי היא לדאוג להעברה מסודרת של השלטון למחליף" - במילים אלו סיכם היום נשיא מצרים חוסני מובארק תקופת משטר של שלושה עשורים, כשהחליט לסיים את תפקידו, על רקע דרישת ההמונים כי יפנה את כסאו.

"ייעשו שינויים בחוקה שיאפשרו לאנשים שהיו בעבר מנועים לרוץ לנשיאות לעשות כן", הבטיח מובארק. "אני מצטער שהאופוזיציה לא הסכימה למשא ומתן. אל תשכחו איך הגעתי לנשיאות - הייתי האיש שלכם גם במלחמה וגם בשלום", אמר מובארק בהתרגשות. "אני איש צבא ולא בוגד", סיכם את דבריו.

"למרות שאוותר על תפקידי, איני מתכוון לעזוב את מצרים", הבטיח מובארק. "אני גאה בהישגים שלי במדינה לאורך השנים. זו המדינה שלי, זה המקום שבו גדלתי וזו המדינה שעליה הגנתי - ובאדמתה גם ארצה להיקבר", הוסיף.

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

המון זועם תקף את שגרירות ישראל בקהיר

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

לעצור את אספקת הגז לישראל - ולהתכונן למלחמה

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"