תמונות חדשות של השבט האבוד באמזונס

בשנה שעברה נחשף שבט אינדיאני קדום באמזונס, על גבול ברזיל ופרו, שאנשיו לא הכירו כלל את העולם המודרני, חיו באוהלים וצדו באבנים וסכינים. כעת, אותם ילידים עומדים בפני סכנת הכחדה מצד כורתי עצים לא חוקיים. הממשלה הברזילאית התירה לפרסום תמונות חדשות שלהם, כדי לעורר בעולם מודעות לסכנה בה הם נמצאים

שבט אינדיאנים קדום באמזונס, אשר לא פגש את האדם הלבן מעולם, נחשף לפני כחודשיים לציבור הרחב. היום מתירה ממשלת ברזיל לפרסום תמונות חדשות של השבט, חלקן צולמו ממסוק שחלף מעל הכפר, כדי לסייע להסיר את סכנת ההכחדה המרחפת מעל בני השבט.

התמונות צולמו על ידי האגודה הלאומית-אינדיאנית של ברזיל (FUNAI), שמטרתה להציל את אורח החיים של השבטים הקדומים. השבט באמזונס נמצא בסכנת הכחדה בעיקר מצד חוטבי עצים לא חוקיים הפועלים באזור, ולטענת אנשי האגודה - פרסום תמונותיהם של בני השבט יסייע להעלאת המודעות העולמית לקיומם ויעזור למנוע את הכחדתם.

פניהם של בני השבט צבועים בצבעים אדום וכתום, הם מחזיקים קשתות וחיצים וסלים עמוסים בפפאיה על כתפיהם. "חשוב להזכיר לציבור שהאנשים האלה קיימים", אמר מרקוס אפורינה, בכיר בארגון לשימור האינדיאנים של האמזונס. "חוטבי העצים הלא חוקיים מתעלמים מהזכות הבסיסית ביותר שיש לאנשים האלה - הזכות לקיום".

גרים בכפר בבתים עשויים עצי דקל

לאנשי השבט לא היה כל קשר עם העולם החיצון, הם מדברים בשפה שאיננה מוכרת - ואפילו אין להם שם לעצמם. השבט התגלה על ידי צוות פקחי טבע שחיפשו אחר חוטבי עצים בלתי-חוקיים בג'ונגלים, ונתקלו במקרה בשתי נשים, בנות השבט, כשהן חוצות את הנהר בחיפוש אחר מזון.

מפשעותיהם של הילידים הנוודים מכוסות באזורי-חלציים וטבעות עץ מוכנסות באפיהם ופיותיהם. החוקרים גילו כי הם משתמשים בחניתות ובסכינים כדי לצוד. לאחר שהתגלו, עקבו אחריהם פקחי הטבע וגילו שהם גרים בכפר זמני, בנוי מקנים ועלי דקל.

ציד בסכינים וחניתות קדמוניים

בכירים בפרו שמרו את קיומו של השבט בסוד במהלך 2010, בשמורת הטבע המקומית קוגפאקורי נאהוא נאנטי, כדי שהחוקרים יוכלו ללמוד על מנהגיהם בחשאיות. עד נובמבר, אז הסכימו לחשוף את התגלית.

מאיטה קפאק אלאטריסטה, שעובד עם הילידים בפרו על שימור מסורותיהם העתיקות, אמר אז לעיתון ה"סאן" הבריטי כי: "יש לנו תיעוד מצולם. הצלחנו אפילו לתקשר איתם כדי לראות איך הם מתנהלים ביומיום. הבאנו להם גם כמה כלים בהם הם השתמשו לציד, לדיג ולבישול".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק