נפל מצוק של 300 מטר - ושרד בנס

מטפס הרים שיצא עם חבריו לכבוש הר מושלג בסקוטלנד החליק לרוע מזלו ונפל מגובה של 300 מטרים. צוותי חילוץ שהגיעו למקום פעלו במרץ לאתרו, עד שלפתע הבחינו בו עומד בתחתית ההר עם המפה בידיו. לאחר שפונה לבית החולים סיפר פוטר על הנפילה הכואבת, אך הבטיח - עוד אשוב לטפס

מטפס ההרים אדם פוטר יכול להגיד ללא ספק שחייו ניצלו בנס. בזמן טיפוס על פסגה מושלגת בסקוטלנד, הוא החליק מצוק ונפל מגובה של לא פחות מ-300 מטרים. המחלצים שהוזעקו למקום נדהמו כשמצאו אותו בתחתית ההר עומד על רגליו. 

פוטר בן ה-35 היה חלק מקבוצה של 24 מטפסים שהגיעו לכבוש את ההר המושלג. בשלב מסוים מעד פוטר ופשוט החליק כל הדרך למטה. למקום הוזעקו מיד צוותי חילוץ, ומסוק שחג באזור הצליח לאתר אותו בתחתית ההר לאחר 35 דקות.

"בהתחלה חשבנו שאין סיכוי שזה הוא מכיוון שהוא עמד על רגליו וקרא מפה", משחזר אחד החברים בצוות החילוץ. "זה נראה בלתי אפשרי ולכן חזרנו בהתחלה על עקבותינו", הוא מספר.

לאחר שפונה לבית החולים התראיין פוטר לכלי התקשורת. "לא יכולתי ממש לראות, החלקתי וצברתי מהירות במדרון, אך לא הצלחתי לעצור", הוא משחזר. "דיברתי היום עם צוות החילוץ והם אמרו לי שכל אחד מהמדרונות בהם נפלתי היה בגובה של 100 מטרים. רק כשהרמתי את ראשי לאחר הנפילה והבטתי למעלה והבנתי כמה נפלתי".

ואם היה נדמה לכם שהנפילה גרמה לפוטר להירתע ממקומות גבוהים - טעיתם. המטפס הנועז כבר הודיע שברגע שיירפא הוא יחזור לטפס שוב על הרים, ללא כל פחד או חשש.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק