רביעייה לתפארת: הבנות לבית הנלי חוגגות שנה להישרדותן

הן נולדו במשקל כולל של כ-3.5 קילוגרמים בלבד ואף אחד לא האמין שישרדו. אבל שנה אחרי, בת'אני, מילי, אלי ולוסי חוגגות יום הולדת ראשון. הסיכוי להתפתחות רביעייה כזו באופן טבעי הוא אחד למיליון, וההורים המאושרים בהחלט מרגישים שזכו. "צריך רק לדעת לארגן את הזמן נכון", אמר האב

רביעייה לתפארת (The sun)

כשבת'אני, מילי, אלי ולוסי נולדו, איש לא האמין שכולן ישרדו. רביעיית הבנות הקטנטנות חוגגות היום שנה לאחר שנולדו במשקל כולל של כ-3.5 קילוגרמים. הן הגיחו לעולם בניתוח חירום קיסרי לאחר שאמן גיליאן פיתחה רעלת הריון בשבוע ה-28. הרופאים החליטו ליילד אותן לאחר שמצבן הרפואי הידרדר, והתעורר חשש לבעיה חמורה בתפקוד הכליות של ארבעתן.

עם לידתן, כל תינוקת נדרשה לטיפול של מומחה צמוד. אלי הקטנה, הייתה גם האחרונה להגיע הביתה אחרי שישה חודשים של טיפול בבית החולים במנצ'סטר. היא שקלה 650 גרם בלידה והרופאים אבחנו מחלת ריאות כרונית בגופה. מלבד זאת היא סבלה דום נשימה בשינה, שעדיין נמשכות גם אחרי יום הולדתה הראשון.

למרות הקושי שבטיפולים, בני הזוג גיליאן (35) ומארק (48) הנלי שמחים על הפיכתם להורים לחמישה, ומתכננים מסיבה משפחתית גדולה לכבוד הישרדות הרביעייה יחד עם בתם הגדולה אביגיל בת התשע.

רביעיית הקטנטנות זוכות להתעניינות רבה גם מחוץ לבריטניה, כיוון שהסיכוי להתפתחות רביעייה באופן טבעי, ומעבר לכך להישרדות של היריון כזה הוא אחד למיליון. האב המאושר סיפר שמאז לידתן, הוא עזב את עבודתו כצייר ומתמקד בגידול הבנות. "זה נהדר שכולנו יחד, הסוד הוא לארגן את הזמן נכון", אמר.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק