הגדלת חזה גורמת לסרטן נדיר?

למנהל התרופות והמזון האמריקני הגיעו נתונים מדאיגים אודות כ-60 נשים שעברו ניתוח להגדלת חזה וחלו בסוג נדיר של סרטן. כעת אומרים במנהל כי ייתכן שבקרוב ייאסר הניתוח פעם נוספת, לאחר שבתחילת שנות ה-90 אסור היה לבצעו כלל. מדובר בסרטן בבלוטות הלימפה שתוקף אחת מכל 500,000 נשים בארה"ב

זהירות! הגדלה יכולה להביא לסרטן (Shutterstock)

חולמות להגדיל את החזה? כדאי שתדעו: מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, עשוי לאסור בקרוב על ביצוע הניתוח השגרתי, זאת לאור קבלת כ-60 דיווחים על נשים שעברו את השתלת הסיליקון בחזה וחלו בסרטן נדיר בשם ALCL. מדובר בסרטן שמתפתח בבלוטות הלימפה, וסיכויי ההחלמה ממנו נמוכים מאוד.

מדובר בסוג של סרטן שפוגע באחת מתוך 500,000 נשים בארצות הברית, כך שהדיווח על 60 מושתלות חזה שחלו בסרטן הוא מדאיג במיוחד. עם זאת, יש להדגיש כי טרם נערך בנושא מחקר מקיף, כך שההשלכות של הניתוח עדיין לא ברורות.

"יש לתת דיווח אמין ומדויק למטופלות אודות הסיכונים שבטיפול השתלת החזה", אמר אתמול ד"ר רוג'ר פליט, פלסטיקאי משיקגו, בתגובה לפרסום הנתונים. הנתונים המדאיגים אודות השתלת סיליקון בחזה אינם חדשים וכבר בתחילת שנות ה-90 אסר ה-FDA על הטיפול למשך שנים רבות - עד אשר החליט לאשרו מחדש.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק