טורקיה: "עמק הזאבים? זה רק סרט"

בטורקיה לא מבינים למה דחתה גרמניה את בכורת הסרט על המשט, "עמק הזאבים - פלסטין", שהייתה אמורה להתקיים מחר, ביום השואה הבינלאומי. "ההחלטה חסרת בסיס", אמרו במשרד החוץ הטורקי, "מדובר בסרט בלבד". צפו בטריילר של הסרט שהוגדר "אנטישמי"

בטורקיה לא מבינים למה, למרות העבר הרגיש, דחתה גרמניה את בכורת הסרט "עמק הזאבים - פלסטין", העוסק במשט לעזה, דווקא ביום השואה הבינלאומי שחל מחר.

במשרד החוץ הטורקי אומרים הערב כי ההחלטה "חסרת בסיס" וכי "בסופו של דבר, מדובר בסרט בלבד". "נודע לנו על החלטתה של גרמניה מהתקשורת. אנו לא יודעים מה הסיבה לדחייה", אמר דובר משרד החוץ הטורקי סלוק אונל לכתבים.

אונל הוסיף כי הסרט, שהופק אחרי משט ה"מרמרה" וספג ביקורת רבה על היותו אנטי-ישראלי ואף אנטישמי, הופק על ידי חברה פרטית.

בכורת הסרט הייתה אמורה להתקיים בגרמניה מחר, יום חמישי, ביום השואה הבינלאומי. הרשויות בגרמניה דחו את הבכורה למועד שאינו ידוע, ואף אסרו את הפצת הסרט עד להודעה חדשה.
"הפצת סרט כזה ביום זיכרון חשוב כל כך, זה מעבר לחוסר טעם", אמר חבר פרלמנט גרמני, פיליפ מיספלדר.

אותה חברת הפקות שגרמה להידרדרות ביחסים

באתרי אינטרנט טורקיים ואתרי וידאו רבים שודרו הקיץ תמונות שהתירה לשחרר חברת ההפקה "פאנה פילם", שהפיקה את "עמק הזאבים - פלסטין".

מדובר באותה חברת הפקה שצילמה את התכנית "עמק הזאבים" בשנה שעברה, וגרמה בין השאר להידרדרות ביחסי ישראל-טורקיה, שבמסגרתה תועדו חיילי צה"ל "טובחים" בפלסטינים במחסומים ביטחוניים.

על דבר ראשית צילומי הסרט פורסם לראשונה בחודש יולי באתר האינטרנט של חדשות 2. "הסרט יתעד את תקיפתה של ישראל על משט החופש שנשא סיוע הומניטרי לעזה - תקיפה שגרמה למותם של תשעה טורקים", נמסר בהודעת חברת ההפקה הטורקית.

"הסרט ייעשה לזכרם של החללים הטורקים, שנפלו קורבן לתקיפה הישראלית", אמרו בהפקה הטורקית. "הוא יעסוק בתוקפנות הישראלית היומיומית ובהתנהגותה הברברית נגד הפלסטינים. זוהי המציאות הפלסטינית".

תעשיית הקולנוע הטורקית מתגייסת להסתה

סרט אחר, ששודר בחודשים האחרונים בערוץ הטלוויזיה הטורקי שפתח ראש הממשלה רג'ב טאיפ ארדואן, הציג כי ראשיתו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני עוד בימי המאה ה-19, ימיה הראשונים של הציוניות. הסרט ששודר בחודש שעבר וזכה לשם "המורשת".

הרצל הוצג כמי שמנסה לשחד את הסולטן העות'מני עבד אל-חמיד השני, בדרישה שימסור לו את פלסטין. בתמורה, הציע לו הרצל ש"היהודים יפסיקו את כל התעמולה שמופצת בעיתונים באירופה נגד הסולטאן ומדינתו". בסרט נטען כי ה"עיתונות באירופה נשלטת על ידי היהודים". הרצל בסרט אף מציע לסולטאן "לשכוח" את רצח הארמנים - בתמורה ל"רכישת" אדמות פלסטין.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק