מדבדב פתח את הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס

דימיטרי מדבדב פתח את הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, שוויץ, פורום שמושך אליו מנהיגים מ-35 מדינות ומאות כלכלנים. הוועידה שתימשך חמישה ימים, תדון במשבר הכלכלי ובחובות הלאומיים של מדינות דרום אירופה. מעצמות כלכליות עולות כמו ברזיל, סין והודו ינסו לממש את כוחן

נשיא רוסיה דימטרי מדבדב, עדיין זועם על הפיגוע בשדה התעופה של מוסקבה, פותח הערב את הכינוס הכלכלי העולמי בדאבוס, שוויץ. מדבדב אמר בתחילה שהוא מתכנן לבטל את השתתפותו בוועידה היוקרתית, אך אנשי הממשל הרוסי החליטו שלא לתת לטרור לשבש ולחבל גם באינטרסים של מוסקבה.

על פי ההודעה שפרסם מזכירו של מדבדב, הוא צפוי להיפגש עם חברי המועצה הכלכלית ואז לנאום מול הוועידה בטקס הפתיחה שהעברנו כאן בשידור חי.

35 ראשי מדינות מגיעים לפתיחה

הנשיא צפוי לחזור למוסקבה עוד הערב. על פי הדיווחים במוסקבה, מדבדב נחוש לקדם את תהליך ההפרטה במדינה שלו מול אנשי העסקים מרחבי העולם. הוא מקווה שבפסגה הזו הוא יוכל למשוך הון ומשקיעים מהעולם שיזרימו כספים, נחוצים מאוד, לכלכלה הרוסית. מעצרו של איש העסקים מיכאיל חודרוקובסקי לא מסייע לתדמית שמדבדב מנסה ליצור.

הוועידה שתמשך חמישה ימים, תתרכז בנושאים כמו משבר החובות באירופה, חוסר היציבות הכלכלית במערב, האינפלציה והאבטלה העולמית. ענקיות כלכליות חדשות כמו סין, הודו, ברזיל וגם דרום אפריקה ינסו לממש את כוחם בהסכמי סחר בינלאומיים. לכינוס מגיעים 2,500 פוליטיקאים ואנשי עסקים מכל רחבי העולם, ביניהם 35 ראשי מדינות.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק