לשומר הראש של היטלר נמאס מהמעריצים

לרושס מיש בן ה-93, כנראה האדם החי האחרון שראה את היטלר ואת בכירי המפלגה הנאצית, נמאס מהמעריצים. מי שבעבר ענה לאינספור מכתבים ושלח תמונות חתומות אומר שהוא זקן מדי להתכתבויות – ושומר על שתיקה

רושס מיש , איש אס אס לשעבר (AP)

יותר מ-65 שנים אחרי שמלחמת העולם השנייה הגיעה לסיומה, שומר ראשו של אדולף היטלר, האחרון שנותר בחיים, אומר שהוא לא יכול להגיב למכתבי המעריצים שלו. איש האס.אס. מסביר שהוא פשוט זקן מדי.

רושס מיש בן ה-93, כנראה האדם החי האחרון שראה את היטלר ואת בכירי המפלגה הנאצית, משתמש כעת בהליכון כדי לנוע סביב ביתו. לעיתון "ברלינר קורייר" הוא סיפר, כי ברוב המכתבים שהוא מקבל המעריצים מבקשים חתימות. "אני לא יכול לעשות את זה יותר", אמר והוסיף: "המכתבים מגיעים מקוריאה, מנוקסוויל, מטנסי, מפינלנד ומאיסלנד, באף אחד מהמכתבים האלה אני לא מוצא מילות נאצה כלפי".

מתגאה בימיו כאיש אס אס

בעבר מיש שלח למעריציו תמונות חתומות שלו מימי מלחמת העולם בהן הוא מופיע במדים נאציים, עכשיו דירתו בדרום ברלין מלאה במכתבים וחבילות שהולכות ומצטברות, אבל לשומר הראש אין כבר כוח להשיב לבקשות.

מיש פעל גם כמזכירו של היטלר ולעיתים כסבל. ספר הזיכרונות שפרסם "העד האחרון" יצא לאור בגרמניה ב-2008. עכשיו, מפיקים בגרמניה עובדים על סרט שייערך על פי הספר.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק