ארה"ב: בן 11 רצח את ארוסת אביו - ויישלח למאסר עולם

כשג'ורדן בראון היה בן 11 בלבד, הוא לקח רובה צייד, ירה בראשה של ארוסתו ההרה של אביו, הניח את הנשק בחדר ויצא להסעת בית הספר היסודי. עכשיו בתי המשפט בפנסילבניה דנים - האם ניתן להכניס את בראון הצעיר לכלא לכל ימיו ולהפוך אותו לאסיר הצעיר בהסטוריה האמריקנית שישב בכלא - לכל חייו

ג'ורדן בראון (FOX)

ג'ורדן בראון, שהיה בן 11 בלבד כשרצח את ארוסתו של אביו, עשוי להישלח למאסר עולם ללא סיכוי לחנינה. עורך דינו של הילד בפנסילבניה, שירה והרג את ארוסתו ההרה של אביו, הגיש בקשה לבית המשפט לערעורים לא לשפוט את בראון כבגיר אלא כילד.

היום בראון כבר בן 13. אם עורך דינו לא יצליח לשכנע את מערכת המשפט האמריקנית לשפוט אותו כקטין, הוא ירצה עונש של מאסר עולם ללא אפשרות לחנינה ,על בסיס החוק "חיים תמורת חיים". בכך, צפוי בראון להיות האדם הצעיר בהיסטוריה האמריקנית שייכנס לכלא לשארית ימי חייו.

ארצות הברית היא המדינה המערבית היחידה בה ניתן להעניש קטינים בעונש מאסר עולם. יחד עם סומליה, הן שתי המדינות היחידות בעולם שסירבו לחתום על אמנה בינלאומית לזכויות הילד שמבטיחה שיפוט שונה לקטינים ולבגירים, בנושאי רצח.

האב: "נסו להסביר לילד בן 12 מה המשמעות של מאסר עולם לכל החיים"

בראון מואשם ברצח קנזי הוק בחודש פברואר 2009 בביתה שבאחד מפרוורי פיטסבורג. על פי כתב האישום, ירה בראון בראשה של הוק, שעה שזו ישנה במיטתה. אחרי שירה בה הוא עלה על ההסעה שלקחה אותו ללימודים בבית הספר היסודי בו הוא למד - כרגיל.

הוק הייתה אמורה ללדת שבועיים לאחר הרצח. היא התכוונה לקרוא לילד כריסטופר - אבל גם הוא, מת אחרי הירי. בראון השתמש ברובה הציד שקנתה לו משפחתו, כדי לבצע את הרצח. מדובר ברובה שתוכנן במיוחד לילדים, ושנמצא ע"י החוקרים בסמוך לזירת הרצח.

ארגוני זכויות הילד בארצות הברית מנסים עכשיו להתגייס כדי לערער ולמנוע את מאסרו של בראון. גם אביו מתגייס להגנתו של בנו. "נסו להסביר לילד בן 12 מה זה אומר מאסר לכל ימי חייך", אומר האב כריס. 

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק