דב קוטב שחה 9 ימים עד שמצא יבשה

ההתחממות הגלובלית מאיימת על בעלי החיים בקוטב: מדענים שעוקבים אחר תנועת הדובים באמצעות מכשיר GPS מדווחים כי דב קוטב אחד שחה תשעה ימים ו-687 ק"מ במים עם טמפרטורה קרובה לאפס, עד שהגיע ליבשה יציבה. זואולוגים ומדענים חוששים שסופו של המין הזה קרב בגלל ההתחממות הגלובלית, הגורמת למדפי הקרח להתמוסס

תשעה ימים במים קפואים. דב הקוטב (המכון הגאולוגי, ארה"ב)

דב קוטב שחה ברציפות יותר מתשעה ימים ולא פחות מ-687 קילומטר כדי למצוא קרקע מוצקה - כך מדווחים היום מדענים שעוקבים אחרי תזוזת הדובים בים בפורט, צפונית לאלסקה. המדענים טוענים כי מדובר בעוד סימן למצוקת בעלי החיים - בעקבות התחממות כדור הארץ.

דובי הקוטב ידועים כשחיינים מצויינים, הנעים במים בין מדפי הקרח וליבשה כדי לצוד כלבי ים ולתפוס דגים. עם זאת, על פי מחקרים שנערכים בחודשים האחרונים, הקרח הרב שנמס מאלץ את הדובים לשחות מרחקים ארוכים עוד יותר, לעתים הרבה יותר ארוכים, מרחקים שמעמידים את חייהם בסכנה וכמובן - גם את חיי צאצאיהם.

ד"ר ג'ורג' דורנר, אחד מהמדענים מהמכון האמריקני לגיאולוגיה שעוקבים אחרי תנועת דובי הקוטב בעזרת לווין, מספר כי "הדב שחה ברציפות 232 שעות וגמע מרחק של 687 ק"מ במים קרים מאוד, של 2-6 מעלות צלזיוס".

המדענים עוקבים אחר תנועת הדובים אחרי שהתקינו על צווארם של דובי קוטב רבים מכשיר GPS שמאותת ומסמן את מיקום הדובים למכון הגיאולוגי ולצוותי מחקר זואולוגיים.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק