חשד: מחבלת מתאבדת ביצעה הפיגוע

חקירת הפיגוע הקטלני אמש במוסקווה נמשכת וגורם במשטרה מסר הבוקר כי מחבלת מתאבדת ביצעה את הפיגוע בו נהרגו 35 איש. תמונות שפורסמו הלילה ממצלמות האבטחה בנמל התעופה מתעדות את רגע הפיצוץ הקטלני

בזמן שנמשכת חקירת הפיגוע הקטלני שגרם למותם של 35 בני אדם ולפציעתם של 130 נוספים בנמל התעופה דומודדובו שבמוסקווה שעות בלבד לאחר האירוע מפורסמות ברוסיה תמונות ראשונות של רגע הפיצוץ המחריד.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מתקפת הטרור במוסקבה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות ניתן לראות תנועה ערה באולם הנוסעים בנמל התעופה, כשלפתע מתרחש הפיצוץ העצום - ולאחריו עשן רב. עם זאת, עדיין לא ברור האם המחבל פוצץ על עצמו חגורת נפץ - או מטען חבלה שהוטמן בתיק או מזוודה שנשא עמו.

סוכנות הידיעות הרוסית פרסמה הבוקר, כי גורם במשטרת מוסקווה אמר שהחשד הוא שמחבלת מתאבדת היא שביצעה את הפיגוע הרצחני. אף ארגון עדיין לא לקח אחריות על הפיגוע.

אמש פורסמו תמונות מהדקות הראשונות שלאחר הפיגוע הקשה. בתמונות הקשות לצפייה, שצולמו ככל הנראה על ידי אחד הנוסעים, ניתן לראות עשרות נוסעים שכובים על הקרקע - חלקם הרוגים ופצועים. בתמונות ניתן לראות גם עשן כבד שורר באולם הנוסעים, ומתועדת גם כן הפאניקה שאחוזת בעוברים והשבים.

אחד מנמלי התעופה העמוסים בעולם

גורמי ביטחון במוסקווה אמרו בעקבות הפיגוע כי הכוננות בכל העיר הועלתה לרמה הגבוהה ביותר, מחשש שמדובר במתקפת טרור משולבת, ונמל התעופה מפונה מכל הנוסעים. 

נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב הגיב אמש לפיגוע ואמר: "נרדוף ונעניש את מבצעי הפיגוע. אני מביע צער על ההרוגים והפצועים, ביקשתי מכל הגורמים הנוגעים בדבר לנקוט בכל האמצעים על מנת לדאוג לחקירת האירוע, ולהגיש את הממצאים מהר ככל שניתן. עלינו להבטיח שאלו שנפגעו יקבלו את התמיכה הנדרשת". בעקבות הפיגוע, הודיע מדבדב כי הוא מבטל את נסיעתו לכינוס הכלכלי בדאבוס, שהייתה אמורה להתבצע היום.