נציג זק"א במוסקבה: לא ידוע על יהודים שנפגעו במתקפת הטרור

הלם רב שורר במוסקבה בעקבות מתקפת הטרור בנמל התעופה. הרב דויטש, נציג זק"א בבירת רוסיה, מספר לחדשות 2 באינטרנט על המתרחש כעת במדינה ומרגיע: לא ידוע על יהודים שנפגעו בפיגוע

כוחות גדולים של משטרה ואמבולנסים הוזעקו לנמל התעופה דומודדובו במוסקבה בעקבות מתקפת הטרור בה נהרגו על פי הדיווחים לפחות 31 בני אדם ויותר מ-100 נפצעו.

מיד לאחר הפרסום על המחבל המתאבד שהתפוצץ במרכז אולם הנוסעים מיהרו גם אנשי זק"א על מנת לסייע לכוחות ולנפגעים. "לא ידוע לנו על נפגעים יהודים", ציין הרב דויטש, נציג זק"א במוסקבה.

הרב דויטש סיפר על ההלם הרב השורר במדינה והתחושה הקשה במיוחד בבירה: "זו אנדרלמוסיה. יש תנועה רבה של אמבולנסים ואנשי ביטחון. מוסקבה לא רגילה לפיגועים בסדר גודל כזה".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מתקפת הטרור במוסקבה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מתקפת טרור קטלנית

לפחות 31 בני אדם נהרגו ו-130 נוספים נפצעו כשמחבל מתאבד פוצץ עצמו בנמל התעופה דומודבו במוסקבה. ממשרד החוץ נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי לא ידוע על ישראלים שנפגעו בפיצוץ. עדי ראייה במקום מדווחים כי ייתכן שאירעו שני פיצוצים בנמל התעופה, על ידי יותר ממחבל מתאבד אחד. בחדשות 2 באינטרנט אנו במשדר מיוחד עם דיווחים שוטפים ממוסקבה.

ההערכה הראשונית היא כי הפיצוץ התרחש באזור שמירת החפצים בנמל התעופה, ככל הנראה מתיקים שהגיעו מאבו דאבי. על פי הדיווחים, ייתכן שנוסעים מניו יורק, לונדון, וינה, מינכן, האמבורג, טוקיו ואיסטנבול היו על באזור הפיצוץ. 

גורמי ביטחון במוסקבה אמרו בעקבות הפיגוע כי הכוננות בכל העיר הועלתה לרמה הגבוהה ביותר, מחשש שמדובר במתקפת טרור משולבת, ונמל התעופה מפונה מכל הנוסעים. בעקבות הפיגוע, נרשמות ירידות חדות בבורסה במוסקבה.

אחד מנמלי התעופה העמוסים בעולם

נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב הגיב הערב לפיגוע ואמר: "נרדוף ונעניש את מבצעי הפיגוע. אני מביע צער על ההרוגים והפצועים, ביקשתי מכל הגורמים הנוגעים בדבר לנקוט בכל האמצעים על מנת לדאוג לחקירת האירוע, ולהגיש את הממצאים מהר ככל שניתן. עלינו להבטיח שאלו שנפגעו יקבלו את התמיכה הנדרשת".

מדובר בנמל התעופה הגדול במוסקבה, ואחד העמוסים באירופה, בו נוחתות גם טיסות "אל-על". בשלב זה עדיין לא ברור איזה גורם עומד מאחורי הפיגוע. טיסת "אל-על" שהייתה אמורה לצאת מתל אביב למוסקבה נדחתה בשלב זה, וכך גם טיסת "ארקיע" שהייתה אמורה בשעות הקרובות לצאת לישראל.