גיפורדס עוזבת לראשונה את ביה"ח

חברת הקונגרס האמריקנית, גבריאל גיפורדס ממשיכה להתאושש מהירי. לאחר שפקחה את עיניה, יוצאת גיפורדס לראשונה מבית החולים ועוברת להמשך טיפול ביוסטון. בעלה הנרגש "צייץ" בטוויטר: אני אסיר תודה לכל הרופאים והאחיות בבית החולים

שיפור נוסף במצבה של חברת הקונגרס גבריאל גיפורדס.גיפורדס, שנורתה ב-9 בינואר, טסה היום לבית חולים שיקומי ביוסטון. זו הפעם הראשונה שגיפורדס יצאה מבית החולים באריזונה מאז מסע הירי בטוסון, ומחוץ למקום חיכו לה אנשים רבים כשבידם שלטים "תהי בריאה גבי".

"אנו רוצים להיות כאן לעזור לה ואנו מקווים שיהיה לה שיקום מוצלח", אמרה אחת הנשים שחיכתה מחוץ לבית החולים. "בזכות כל התפילות שלנו, היא עוזבת את בית החולים תוך שבועיים בלבד".

בעלה של גיפורדס, מארק קלי "צייץ" בטוויטר: "ג.ג עוברת לשלב הבא בהתאוששות שלה היום. אני אסיר תודה לכל הרופאים והאחיות בבית החולים".

התעוררה אחרי שאובמה עזב את החדר

 "גבי פתחה את עיניה לראשונה", כך אמר לפני שמונה ימים הנשיא ברק אובמה, זמן קצר לאחר שביקר את חברת הקונגרס שנפצעה קשה בירי בטוסון. הנשיא האמריקני הגיע אמש לעיר שבמדינת אריזונה, והשתתף בטקס תפילה לזכר ששת קורבנות הירי.

זמן קצר לאחר שיצא מחדרה של גיפורדס, היא פקחה את עיניה בפעם הראשונה מאז שנורתה. טקס התפילה נערך מיד לאחר ביקורו של הנשיא בבית החולים, מה שנתן לאובמה את ההזדמנות לחלוק את החדשות המעודדות עם כלל המשתתפים.

11 השעות האחרונות של ג'ארד לאפנר

החשוד בטבח באריזונה, ארה"ב, לפני שבועיים, הצטלם כשהוא אוחז באקדח ולבוש רק בתחתוני חוטיני אדומים - ופיתח את סרט הצילום ערב מתקפת ירי, בה רצח שישה אנשים ופצע אנושות את חברת הקונגרס גבריאל גיפורדס.

המשטרה המקומית פרסמה את 11 השעות האחרונות של ג'ארד לאפנר לפני הירי הקטלני. ב-23:35, 7 בינואר, הוא השאיר את סרט הצילום ברשת הסופרמרקטים "וולגרינ'ס". הוא לקח חדר במלון דרכים ושעה לאחר מכן, ב-2:19 בלילה, אסף את התמונות הפרובוקטיביות.

בכיר במשטרה אמר לסוכנות הידיעות AP כי לאפנר הצטלם כשהוא אוחז באקדח גלוק אוטומטי, כנראה באותו אחד בו השתמש בטבח בכנס הפוליטי, יום לאחר מכן.

ב-4:12 בבוקר כתב לחבריו ברשת החברתית "מייספייס": "שלום חברים". לאחר מכן, ב-7:27 בבוקר, רכש קליעים ותיק שחור גדול ב"וולמארט". אחרי שלוש דקות, הוא נעצר בצד הדרך על ידי מפקח של ועדת הציד והדיג של אריזונה, אך שוחרר.

לאפנר חזר אז לביתו והתעמת עם אביו, שתהה לגבי התיק השחור שרכש. אביו רדף אחריו, אך לאפנר נעלם לתוך המדבר. ב-9:41, נהג מונית אסף אותו מחנות מכולת והסיע אותו למקום בו נערך האירוע הפוליטי של גיפורדס. ב-10:10 בבוקר הוא פתח באש הקטלנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מצבה של חברת הקונגרס? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד בנושא:

נולדה ב-11.9, נרצחה בטבח באריזונה

כך נשמע מסע הירי באריזונה

המתנקש מאריזונה - פעיל אנטישמי?

ארצות הברית: חברת הקונגרס עדיין נאבקת על חייה

המתנקש בחברת הקונגרס היהודייה: מעריץ של "מיין קאמפף"

מתנקש ירה בחברת קונגרס יהודייה, עוד 5 נהרגו