ארה"ב: רופא רצח תינוקות שנולדו חיים

סיפורו של ד"ר קרמיט גוסנל מפילדלפיה שנחשף אתמול, מזעזע את ארה"ב. הרופא, שנהג לבצע הפלות במרפאתו, מואשם ב-8 מקרי רצח לאחר שהתגלה כי נהג ליילד תינוקות חיים בשליש האחרון של תקופת ההריון ואז להרוג אותם באמצעות מספריים. ד"ר גוסנל מואשם גם ברציחתה של אישה שמתה במהלך הפלה שביצע בה

ד"ר קרמיט גוסנל (CBS)

רופא במרפאת נשים והפלות ממערב פילדלפיה, אשתו ועוד שמונה חשודים נעצרו אתמול במדינה וזעזעו את האומה האמריקנית כולה . ד"ר קרמיט גוסנל בן ה-69 מואשם בשמונה מקרי רצח - של אישה אחת ושבעה תינוקות. האישה מתה לאחר הפלה כושלת שביצע בה הרופא במשרדו.

ד"ר גוסנל, על פי החשד, נהג ליילד את העוברים חיים בשליש האחרון של תקופת ההריון ואז להרוג אותם, כשהוא גודע את עמוד השדרה שלהם בעזרת מספריים.

"אני מודע לכך שהפלות הם סוגיה בוערת", אמר התובע המחוזי סת' וויליאמס, "אבל במסגרת תפקידי אני צריך לעמוד לצידו של החוק. רופא שבאופן שיטתי נכשל בטיפול בחולותיו, עד שאחת מהן מתה תחת השגחתו, הוא רוצח על פי החוק. רופא שחותך את חוט השדרה של תינוקות חיים ונושמים שהיו יכולים לשרוד בעזרת טיפול רפואי, מבצע רצח על פי החוק".

ד"ר גוסנל הרוויח 1.8 מיליון דולרים מהפלות בשנה האחרונה

גוסנל מואשם ברצח מדרגה שלישית, על מותה של קרנמבה מונגר בת ה-41. היא מתה בסוף 2009 לאחר שקיבלה מנר יתר של משככי כאבים שניתנו לה על ידי הרופא. התינוקות שהוא הרג נולדו חיים במהלך החודשים השישי, השביעי והשמיני.

על פי הדיווחים בפילדלפיה, ד"ר גוסנל מפעיל את המרפאה שלו כבר עשרות שנים שבמהלכן, על פי הפרסומים, הוא הרג מאות תינוקות אחרים. מהדיווחים עולה כי הוא היה המוצא האחרון של נשים בהריון מתקדם, שביקשו לסיים את הריונן - גם אם בשלב מאוחר מאוד.

לתיקים רבים במרפאתו של הרופא מפילדלפיה אין תיעוד, הוכחות או תלונות ולכן הוא לא מואשם ברצח על רוב מקרי המוות. על פי התביעה, גוסנל הרוויח 1.8 מיליון דולרים במהלך השנה האחרונה מההליכים שביצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק