אחרי שבוע: 5 חולצו מ"אי בודד" בשיטפונות בברזיל

מספר ההרוגים מהשיטפונות בברזיל עומד לחצות את ה-700 וכ-120 עדיין נעדרים. עם זאת, לצד סיפורי הזוועה על אנשים שאיבדו את ביתם ואת כל רכושם, מתגלים גם סיפורים מעודדים, כמו זה של 5 בני אדם ששרדו שבוע על "אי בודד" שנוצר כתוצאה מהשיטפונות וחולצו היום במטוס. בצבא ממשיכים לעבוד כל היום על חילוץ הלכודים

יש חיים אחרי השיטפון: צוות חילוץ בריו דה ז'ניירו שבברזיל הצליח לחלץ היום חמישה בני אדם שנלכדו באזור מבודד כתוצאה מהשיטפונות במדינה.

על פי הדיווחים, היו לכודים החמישה במקום קרוב לשבוע. למרות הדיווח המעודד, הרשויות במדינה מדווחות כי 120 אנשים עדיין מוגדרים נעדרים. למעלה מ-655 בני אדם נהרגו עד כה בשיטפונות העזים באזורים רבים בריו דה ז'ניירו ובסאו פאולו.

חילוצם של החמישה נמנע במהלך הימים האחרונים בגלל מזג האוויר באזור, שסיכן את פעולות החילוץ. הבוקר, כאשר התבהרו השמיים, הצליחו המחלצים להגיע אל הלכודים. עדיין לא ברור כיצד הצליחו הלכודים לאכול ולשתות במהלך התקופה שבה שהו באזור המבודד, שהיה עבורם כמו אי בודד.

מאז תחילת השיטפונות פועלים מסוקי החילוץ הצבאיים סביב השעון, בניסיון להציל אנשים רבים שנלכדו על פיסות אדמה לא מוצפות וסביבם מים גועשים ומסוכנים.

השיטפונות מולידים עמם סיפורי זוועה

הרשויות חוששות שמספר הנפגעים עלול לעלות בגלל הקושי בחילוץ התושבים שבתיהם נהרסו כליל. על פי דיווחי התקשורת המקומית כמות הגשמים שירדה באזור ביממה האחרונה זהה לכמות חודשית. האבידות הקשות ביותר נרשמו בעיר טרזופוליס, שם נהרגו למעלה מ-130 אנשים.

הגשמים הכבדים הובילו להצפות ולמפולות בוץ, שהרסו בתים רבים במדינת ריו דה ז'ניירו. מאות אנשים מתים כל שנה בברזיל משטפונות, אך מדובר באחת הפגיעות החמורות ביותר מבחינת כמות האנשים שנהרגו ביממה. עיקר הקורבנות הם תושבי שכונות העוני, "פאבלות", שבתיהם רעועים וממוקמים בדרך כלל על מדרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק