צפו: הנסיך הארי בפעלול אווירי‎ מסוכן

מספר 4 בתור לכתר בריטניה, הנסיך הארי, לקח חלק במחווה מיוחדת לוותיקי חיל האוויר המלכותי והטיס בעצמו מטוס ספיטפייר – המטוס שעמד בחזית המאבק הבריטי בגרמנים במהלך מלחמת העולם השנייה. "זאת הייתה הפעם הראשונה שהנחתתי אותו, אני חושב שהיה לא רע", אמר הנסיך בקשר אחרי הנחיתה

פעלול מלכותי: הנסיך הבריטי הארי קיים לאחרונה טיסה ראשונה במטוס ה"ספיטפייר" המיתולוגי - כחלק ממחווה לוותיקי הצבא הבריטי. כעת יכול הציבור לצפות לראשונה בתיעוד נדיר של האיש הרביעי בתור לכתר אוחז בהגאים של המטוס הוותיק ומטיס אותו בהצלחה מרובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע שהתרחש לפני מספר שבועות התפרסם אמש לראשונה, ובו נראה הנסיך כשהוא מבצע טיסה מעל האי וויט ומעל תעלת למאנש. רגע לפני שנחת מחדש בבסיס חיל האוויר המלכותי שנמצא סמוך לפורטסמות' שבדרום אנגליה, הספיק הארי לבצע מספר פעלולים מסוכנים, בהם להתהפך באוויר. "זאת הייתה הפעם הראשונה שהנחתתי ספיטפייר, חשבתי שהיה לא רע", אמר הנסיך ברשת הקשר.

שני בניו של יורש העצר הבריטי, הנסיך צ'ארלס, עברו שניהם הכשרה כטייסים בחיל האוויר המלכותי. אחיו הגדול של הארי, ויליאם, עבר בהצלחה הכשרה של טייס מסוקים והוא שירת כטייס ביחידת חילוץ אווירית שהוצבה בין השאר בווילס ובאיי פוקלנד.

הארי הצליח גם הוא להשיג כנפי טיסה, אבל את מרבית שירותו הוא העביר כחייל חי"ר, כשבין השאר הוא שירת גם באפגניסטן ובעירק. הספיטפייר מהדגם שהטיס הנסיך הוא מטוס הקרב שעמד בחזית חיל האוויר המלכותי בזמן מלחמת העולם השנייה, ולו חייבת בריטניה את ההגנה על שמיה בזמן "הבליץ".