קניה: יומיים אחרי הטבח - נמצאה ניצולה

צוות רפואי שפינה גופות מתוך האוניברסיטה שבה רצחו טרוריסטים 148 בני אדם מצא צעירה בת 19 שהתחבאה בתוך ארון בזמן הירי הקטלני. "כדי לא לגווע ברעב או צמא נאלצתי לשתות קרם לחות", סיפרה מתוך מיטתה בבית החולים

שתתה קרם לחות . ארכיון (רויטרס)

יומיים לאחר הטבח שביצעו אנשי ארגון אל שבאב באוניברסיטה בקניה, שם נורו למוות 148 בני אדם, נמצאה היום (שבת) ניצולה ששרדה את התופת. הצוותים הרפואיים מצאו את סיתניה צ'רוטיץ' בת ה-19 במהלך פינוי גופות מזירת הפיגוע.

חייה של הצעירה הקנייתית ניצלו לאחר שהצליחה להתחבא בתוך ארון, כשהיא מכסה את עצמה בבגדים. "סירבתי לצאת מהמחבוא גם כשחלק מחבריי יצאו לקול דרישתם של היורים", היא שחזרה את רגעי האימה ממיטתה בבית החולים. "כדי לא לגווע ברעב ובצמא - שתיתי קרם לחות".

צ'רוטיץ' סיפרה כי לא האמינה שצוותי החילוץ שדחקו בה לצאת מהמסתור הגיעו בכדי לעזור וחשבה תחילה שמדובר במחבלים. רק כאשר כוחות הביטחון שלחו אליה את אחד ממוריה שיקרא לה - היא הסכימה לצאת.

כוחות הביטחון מחוץ למבנה. ארכיון (רויטרס)


מתקפת הטרור החלה בזמן תפילת הבוקר, לאחר שקבוצה של חמושים מארגון אל שבאב הסתערה על בנייני המעונות באוניברסיטת גאריסה - מרחק כ-145 ק"מ מהגבול עם סומליה - והחלה לירות ללא הבחנה. דובר הארגון הבהיר כי המתקפה כוונה נגד סטודנטים נוצרים במקום.

ב-2011 פתח צבא קניה במבצע צבאי נגד קיני הטרור של אל-שבאב בסומליה - מה שהוביל לשורה של פיגועים על אדמת קניה.

המתקפה הקטלנית ביותר של אל שבאב הייתה בספטמבר 2013, אז פשטו אנשי הארגון על מרכז קניות בבירה ניירובי ורצחו 67 בני אדם. בחודש שעבר הזהירה שגרירות ארצות בקניה מפני מתקפות אפשריות במדינה בטווח הזמן המידי.