ניצולים מהטבח תובעים: "דיווחו שהתחבאנו בתוך המקרר של ההיפר כשר"

שישה ניצולים מהטבח במרכול הכשר בפריז תובעים כלי תקשורת צרפתי, שדיווח על קיומם בזמן שהמחבל התבצר. "החיים של אלו שהתחבאו היו יכולים להיות בסכנה", טען עורך דינם של הניצולים

הסיקור תחת אש: במהלך הפיגוע ב"היפר כשר" בפריז לפני כשלושה חודשים, בו רצח המחבל אמדי קוליבאלי ארבעה בני ערובה לפני שחוסל, התחבאו חלק מהקונים במקרר של החנות והתחבאו מהמחבל. שישה מהניצולים תובעים כעת את רשת התקשורת הצרפתית BFMTV, שלדבריהם חשפה את המחבוא שלהם עוד במהלך המצור - כך דווח הבוקר (שישי) בתקשורת הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התביעה, רשת הטלוויזיה סיכנה אותם בכך שדיווחה על המחבוא שלהם. "השידור ב-9 בינואר לקה באמצעי הזהירות הבסיסיים ביותר וסיכן את כל מי שהיה בפנים", טען פטריק קלוגמן, עורך דין המייצג את קבוצת הניצולים.

הפרקליט הדגיש כי הרשת דיווחה בשידור חי, בזמן שהמחבל התבצר עם בני הערובה, כי מספר בני אדם - בהם ילד ותינוק בן חודש - מתחבאים בחדר הקירור, לשם הוביל אותם עובד בחנות. "שיטות העבודה של התקשורת בזמן אמת במצב כזה מדרבנת אנשים לבצע פשע", הוסיף קלוגמן.

קבוצת הניצולים טוענת גם כי כלי התקשורת חשפו את מיקומם של הכוחות המיוחדים, שפרצו למרכול בזמן שקוליבאלי התפלל וירו בו למוות. "החיים של אלו שהתחבאו היו יכולים להיות בסכנה, אם קוליבאלי היה מודע למה שהרשת שידרה", הוסיף קלוגמן - שציין כי קוליבאלי עקב אחר חלק מהשידורים ואף דיבר עם רשת BFM במהלך המצור.

הפיגוע ב"היפר כשר" אירע יומיים בלבד לאחר הטבח במערכת העיתון "שרלי הבדו", בו נרצחו 12 בני אדם - מרביתם עיתונאים. שני מבצעי הטבח, האחים שריף וסעיד קואשי, חוסלו במקביל לפשיטה על ה"היפר כשר".