ארה"ב: פיל רמס למוות את המאמנת שלו

סטפני ג'יימס, עובדת בגן החיות שבטנסי ומאמנת פילים ותיקה, מצאה את מותה בתאונה מחרידה בסוף השבוע. במהלך אימון שגרתי נדחקה הצעירה לקיר בידי אדי, פיל ששוקל 3,600 ק"ג, ונמחצה למוות. בגן החיות משוכנעים שמדובר בתאונה ולא יענישו את אדי: "אנחנו מאמינים בחיזוקים חיוביים"

סטפני והפיל אדי (daily mail)

עובדת בגן החיות בטנסי שבארה"ב נרמסה למוות בידי פיל ענק. במקום החליטו לסגור זמנית את תצוגת הפילים - אך לא להעניש את בעל החיים הענק.

"מדובר בטרגדיה ותאונה נוראית", הגדיר הדובר של גן החיות בעיר נוקסוויל את האירוע בו נהרגה סטפני ג'יימס בת ה-33. ג'יימס, שנחשבת לעובדת מסורה במיוחד ולמאמנת פילים מיומנת, נפצעה אנושות בזמן תרגיל שגרתי שביצע אדי, פיל בן 26 השוקל לא פחות מ-3,600 קילוגרם.

במהלך ההופעה דחק אדי את סטפני חסרת האונים אל הקיר ורמס אותה. היא פונתה לבית החולים, אך מתה מפצעיה בתוך דקות. "היינו בהלם כשהתקשרו אלינו", סיפר אביה האבל, "אנחנו כל כך מופתעים, כיוון שסטפני הקפידה יותר מהכול על נהלי הבטיחות".

בגן החיות חוקרים את נסיבות האסון, אך מאמינים שהפיל לא פעל ממניעים זדוניים ולא גילה תגובה אגרסיבית חריגה. כתוצאה מכך, אין בכוונתם להפעיל סנקציות או עונשים כלשהם נגד הפיל הסורר. "שיטת האימונים שלנו דוגלת בחיזוקים חיוביים", הסבירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק