הרוצח צילם: "רצח עם באמריקה"

הביטוי "הכתובת הייתה על הקיר" כנראה אינו מספיק במקרה הזה. ב-23 בספטמבר העלה לרשת ג'ארד לאפנר, שרצח כעבור 5 חודשים 6 אנשים ופצע אנושות חברת קונגרס, סרטון שצילם בקולג' בו למד. "זה בית הספר שאני לומד בו. זה קמפוס רצח העם שלי", הוא ממלמל למצלמה וממשיך: "הם שולטים באיות שלי". הצצה למוח מעוות

כשצלליותיהם נראות בחלונות, סטודנטים לומדים בשעות הערב במכללה קהילתית קטנה - ולא מדמיינים לעצמם שאיש אחד, שבעוד זמן לא רב יואשם ברצח המוני, אורב בחוץ, בחשיכה, צוחק לעצמו בשקט ומצלם אותם במצלמת הווידאו שלו.

זה סרט הווידאו המצמרר שצילם החשוד בטבח באריזונה, ג'ארד לאפנר, בערב אחד בו סייר ב"קמפוס רצח-העם" שלו. הוא פרסם את הסרטון ביוטיוב ב-23 בספטמבר האחרון. בעקבות הפרסום, הוא נזרק מהמכללה והסרטון הורד מהרשת. אך בסוף השבוע הוא פורסם ע"י המשטרה, לבקשת כלי תקשורת אמריקניים.

ניתן לשמוע אותו מדבר במשפטים לא ברורים על שליטה מוחית ועל חופש הביטוי. בתחילת הסרטון, לאפנר אומר שהוא "בוחן את עינוי הסטודנטים". הוא הולך ברחבי הקמפוס, מדבר לעצמו ואז לפתע עוצר, כשכנראה הוא מזהה אדם יוצא מבניין סמוך.

"זהו רצח עם באמריקה. תודה"

"איך הולך?", נשמע לאפנר צועק ומוסיף, "אני מעוצבן בגלל ה-בי (ציון) הזה". האיש, כך נראה, לוקח את ההערה בקלות אך אחרי שהוא נעלם, לאפנר אומר לעצמו: "איבדתי את חופש הביטוי שלי לבחור הזה ו... זה מה שקורה".

הוא מצחקק לעצמו, נושם בכבדות, עולה במדרגות וממלמל למצלמה: "ואני במקום נורא. זה בית הספר שאני לומד בו. זה קמפוס רצח העם שלי, אני עומד להיות חסר בית בגלל בית הספר הזה. לא שכחתי את המורה שנתן לי 'בי' על חופש ביטוי".

הרגע היחיד בו נראית דמותו של הרוצח, הוא כאשר עוצר לאפנר מול הקפיטריה ודמותו משתקפת בזכוכית. "חנות הספרים, חנות הספרים, חנות הספרים", הוא מלמלמל לעצמו, "הם שולטים באיות שלי".

לאפנר מסיים את הסרטון באמרו: "לכל המורים שלכם משלמים באופן בלתי חוקי ויש להם סמכות בלתי חוקית על חוקת ארצות הברית, תחת התיקון הראשון. זהו רצח עם באמריקה. תודה. זה ג'ארד ממכללת פימה".

היורה באריזונה הצטלם עם אקדח וחוטיני

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק