מדוע היפנים לא אוהבים לעשות סקס?

הרשויות ביפן שנאלצות להתמודד עם אחוזי ילודה נמוכים במיוחד במדינה, לא ציפו לתוצאות מחקר שהתפרסם לאחרונה. מן הנתונים מתברר כי בני הנוער היפנים אינם מתעניינים בקיום יחסי מין - ורבים אף נגעלים מהמעשה. ואם זה לא מספיק, גם הנשואים לא אוהבים לבלות במיטה

הסקס יורד בארץ השמש העולה (חדשות 2)

מחקר חדש שנערך על ידי ממשלת יפן, חושף מידע מפתיע על הצעירים במדינה. מן הנתונים עולה כי הצעירים היפנים מאבדים עניין בסקס, ותאמינו או לא - את היפנים זה מדאיג ביותר.

מהמחקר החדש עולה כי 36.1% מבני העשרה היפנים בין הגילאים 16-19, טוענים שאין להם או שכמעט ואין להם עניין בסקס. ואם זה לא מספיק, לדבריהם במקרים מסוימים - הם אפילו נגעלים מהמעשה. המספרים שנחשפים היום, הם כפולים מאלו שהתקבלו בבדיקה זהה לפני שנתיים. בשנת 2008 "רק" 17.5% מהצעירים היפנים שנבדקו אמרו שהם לא מגלים עניין ביחסי מין.

בטוקיו מודאגים מאוד מהתוצאות בשל אחוזי הילודה הנמוכים במדינה, אך לא יודעים כיצד לטפל בבעיה. המחקר חשף בעיה נוספת, 83.7% מהיפנים הגברים שנמצאים בשנות ה-20 לחייהם, לא נמצאים בשום מערכת יחסים. ולמרות שקשה להאמין, ל-49.3% מהם מעולם לא הייתה חברה.

עוד מתברר שגם הנשים לא מתלהבות מהמין השני. 59% מבנות העשרה לא מגלות עניין בגברים, או יותר נכון ביכולות הרבייה שלהם. מדובר בעלייה של 12% מהמספרים שהתקבלו בשנת 2008.

גם הנשואים לא מקיימים יחסי מין

קוניו קיטאמורה ראש המרפאה ל"תכנון המשפחה היפנית", שהשתתף בעריכת המחקר, טוען שהנתונים מאשרים בעיה חברתית רחבה יותר. הוא מכנה את הצעירים היפנים "אנטי-טבעונים" - תווית שמודבקת לגברים פסיביים שמעדיפים לוותר על החיפוש המתיש אחרי נשים וסקס.

במקרים אחרים, גברים טוענים שהם לא רוצים להקים משפחה בגלל הקושי הכלכלי שמשפחה יוצרת או ההשפעה על חיי החברה וסגנון החיים, מסביר קיטאמורה. "המחקר חושף את הרדידות העולה של היחסים בין בני האדם בחברה ההישגית של ימנו", הוא מוסיף.

במחקר השתתפו 1,301 בני אדם בגילאי 16 עד 49, ויש בו עוד הרבה מאוד הפתעות: 40.8% מהנשאלים הנשואים אמרו שלא קיימו יחסי מין בחודש האחרון, עלייה של חמישה אחוזים ממחקר דומה שנערך ב-2008, ועליה של 10% ממחקר שנערך ב-2004 .

בשיחה עם ה"דיילי טלגרף", קיטאמורה מסביר: "ברור שהסיבה הברורה לירידה בילודה ביפן היא שאנשים הפסיקו לקיים יחסי מין. אם נוסיף את זה לעובדה שיש יותר ויותר אנשים מבוגרים שכבר לא עסוקים בבניית משפחה - האיזון בחברה היפנית בבעיה חמורה, חמורה מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק