היורה באריזונה הצטלם "עם אקדח וחוטיני"

המשטרה בטוסון, אריזונה, פרסמה את לוח הזמנים של היורה, שרצח שישה אנשים בכנס פוליטי, 11 שעות לפני הירי הקטלני. התחנה הראשונה שלו הייתה פיתוח של סרט צילום פרובוקטיבי ולאחר מכן הוא רכש קליעים לאקדח. ב-10:10 בבוקר בדיוק, הוא פתח באש

החשוד בטבח באריזונה, ארה"ב, בשבוע שעבר, הצטלם כשהוא אוחז באקדח ולבוש רק בתחתוני חוטיני אדומים - ופיתח את סרט הצילום ערב מתקפת ירי, בה רצח שישה אנשים ופצע אנושות את חברת הקונגרס גבריאל גיפורדס.

המשטרה המקומית פרסמה את 11 השעות האחרונות של ג'ארד לאפנר לפני הירי הקטלני. ב-23:35, 7 בינואר, הוא השאיר את סרט הצילום ברשת הסופרמרקטים "וולגרינ'ס". הוא לקח חדר במלון דרכים ושעה לאחר מכן, ב-2:19 בלילה, אסף את התמונות הפרובוקטיביות.

בכיר במשטרה אמר לסוכנות הידיעות AP כי לאפנר הצטלם כשהוא אוחז באקדח גלוק אוטומטי, כנראה באותו אחד בו השתמש בטבח בכנס הפוליטי, יום לאחר מכן.

ב-4:12 בבוקר כתב לחבריו ברשת החברתית "מייספייס": "שלום חברים". לאחר מכן, ב-7:27 בבוקר, רכש קליעים ותיק שחור גדול ב"וולמארט". אחרי שלוש דקות, הוא נעצר בצד הדרך על ידי מפקח של ועדת הציד והדיג של אריזונה, אך שוחרר.

לאפנר חזר אז לביתו והתעמת עם אביו, שתהה לגבי התיק השחור שרכש. אביו רדף אחריו, אך לאפנר נעלם לתוך המדבר. ב-9:41, נהג מונית אסף אותו מחנות מכולת והסיע אותו למקום בו נערך האירוע הפוליטי של גיפורדס. ב-10:10 בבוקר הוא פתח באש הקטלנית.

אובמה: חברת הקונגרס פקחה את עיניה"

"גבי פתחה את עיניה לראשונה", כך אמר בשבוע שעבר הנשיא ברק אובמה, זמן קצר לאחר שביקר את חברת הקונגרס שנפצעה קשה בירי בטוסון. הנשיא האמריקני הגיע אמש לעיר שבמדינת אריזונה, והשתתף בטקס תפילה לזכר ששת קורבנות הירי.

זמן קצר לאחר שיצא מחדרה של גיפורדס, היא פקחה את עיניה בפעם הראשונה מאז שנורתה. טקס התפילה נערך מיד לאחר ביקורו של הנשיא בבית החולים, מה שנתן לאובמה את ההזדמנות לחלוק את החדשות המעודדות עם כלל המשתתפים.

אובמה ביקר את חברת הקונגרס גיפורדס בבית החולים, ביחד עם מספר חברי קונגרס נוספים, אשר נשארו בחדרה לאחר שעזב. הם אלו שהיו עדים לפתיחת עיניה של גיפורדס ועידכנו את אובמה, שמיהר לשתף את המוני המשתתפים בטקס התפילה. "גבי פקחה את עיניה והיא יודעת שאנחנו אוהבים אותה", אמר הנשיא לקהל, שהגיב בשאגות שמחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על מצבה של חברת הקונגרס? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד בנושא:

אובמה: "גיפורדס פקחה עיניים"

נולדה ב-11.9, נרצחה בטבח באריזונה

כך נשמע מסע הירי באריזונה

המתנקש מאריזונה - פעיל אנטישמי?

ארצות הברית: חברת הקונגרס עדיין נאבקת על חייה

המתנקש בחברת הקונגרס היהודייה: מעריץ של "מיין קאמפף"

מתנקש ירה בחברת קונגרס יהודייה, עוד 5 נהרגו