תעלומת הציפורים מתפשטת לאלבמה

האם השינויים במזג האוויר הם שעומדים מאחורי המוות ההמוני של קבוצות ציפורים ברחבי העולם? עדיין לא ברור מה עומד מאחורי התופעה המסתורית, אך מקרה נוסף דווח באלבמה שבדרום מזרח ארה"ב, לאחר ש-300 פגרי ציפורים כיסו את אחת הדרכים המהירות במדינה

300 פגרי ציפורים כיסו את הכביש באלבמה (דיילי מייל)

תעלומת הציפורים המתות ממשיכה להתפשט: יותר מ-300 פגרי ציפורים נמצאו בצד הדרך המהירה באלבמה שבדרום מזרח ארצות הברית. מדובר במסה האחרונה של בעלי הכנף שאותרה, מאז המקרים שכבר נרשמו בארקנסו, טקסס, שוודיה, ניו-זילנד, איטליה ומדינות נוספות ברחבי העולם.

התעלומה העולמית פוגעת הפעם בזרזירים, שכיסו את פני אחת הדרכים המהירות במדינה. "כנראה שהן חוו טרואמה בעוצמה גדולה, אולי פגעה בהן משאית", שיער ביולוג חיות הבר ביל גייטס בראיון לעיתון מקומי. הוא ביסס את טענתו על שאריות הנוצות וכתמי הדם שנמצאו במקום. אותה השערה ניתנה גם לגבי מותן של 100 ציפורים בקליפורניה בשבוע שעבר.

מקרי התמותה הנוספים מהווים קרקע פורייה לחובבי תאוריות הקונספירציה שכבר העלו מספר הסברים לתופעה החריגה. חלקם תולים זאת בשינויי מזג האוויר, בעוד אחרים דווקא טוענים שמותן של הציפורים מבשר את סוף העולם הקרב. עד שתתברר התעלומה, החוקרים ממשיכים לחפש את הסיבה המדעית שתסביר את התופעה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק