ישראלית באוסטרליה: "הבית שלנו נהרס כליל בשיטפון"

אורלי סגל היא ישראלית שחיה כיום בעיר השלישית בגודלה באוסטרליה, בריסביין, שהוצפה הלילה בעקבות סערה בעוצמה כמוה לא ידעה אוסטרליה שנים רבות. "המים כרגע ירדו, אבל אם היינו מתעכבים לרבע שעה בלילה לפני שברחנו מהבית - היינו נתקעים", סיפרה סגל, שביתה נהרס כליל כתוצאה מהגשמים העזים

בריסביין, העיר השלישית בגודלה באוסטרליה, סבלה הלילה משיא הסערה שכבר גבתה את חייהם של מספר בני אדם ועוד עשרות שמוגדרים כרגע נעדרים. אם לא די בכך, עשרות אלפים נותרו ללא קורת גג.

אחד מהבתים שנפגע, הוא ביתה של משפחת סגל, ישראלים החיים בבריסביין. "המים יורדים בשעה זו", סיפרה, "אבל במהלך הלילה כל הרכוש שלנו נהרס: רהיטים, מכשירים חשמליים וכל מה שהשארנו בבית לפני שברחנו ממנו".

סגל הוסיפה כי במהלך כל הלילה הם עקבו אחרי עדכוני החדשות, ועזבו את דירתם ממש ברגע האחרון. "השכן הציע לנו להתחיל לארוז, וכך עשינו. בשלב מסוים היינו חייבים לברוח כי המים עמדו לכסות את המכונית. אם היינו יוצאים רבע שעה מאוחר יותר - כבר לא היינו יכולים לצאת מהבית".

למרות הסופה הקשה שפקדה את בריסביין, התושבים בעיר הקשיבו להנחיות כוחות הביטחון וההצלה האוסטרלים, וכתוצאה מכך לא היו אבידות בנפש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק