הזונות בהולנד יתחילו לשלם מיסים

תעשיית הזנות בהולנד פורחת מאז 1600, אבל רק עכשיו, אולי בגלל המשבר הכלכלי, הממשל הבין שגם הוא יכול להשתתף בהכנסות מהמקצוע העתיק. ברחוב החלונות האדומים מתחילים לשלם מיסים ובאופן מפתיע, לא נרשמת שם התנגדות למהלך. אחוז המס יעמוד על 19%

מיסים בחלונות האדומים (רויטרס)

אם חוקי, אז עד הסוף: עובדות המקצוע העתיק בעולם באמסטרדם, עיר האורות האדומים, עומדות להבין שלהפיכת הזנות לחוקית ולגיטימית יש גם חסרונות. הרשויות עומדות לשלוח לפרוצות באמסטרדם מבקרים - אנשי מס ההכנסה ההולנדי.

הזנות באמסטרדם משגשגת מאז 1600, כשהולנד הייתה מרכז שמשך ימאים מכל העולם, אשר הגיעו ליבשה אחרי חודשים ארוכים בים. הזנות חוקית באמסטרדם כבר זמן רב, אבל רק עכשיו הממשל הבין את הפוטנציאל הכלכלי שטמון ברחוב החלונות האדומים.

"התחלנו במקומות הגדולים יותר, בבתי הזונות, עכשיו אנחנו מתחילים לפעול גם מול פרוצות עצמאיות, מול הנשים בחלונות האדומים", הסביר יאניקה וורהאגן, דובר משרדי מס ההכנסה של המדינה. אחוז המס מכל "עבודה" יעמוד על 19%.

מיסוד הזנות מרחיק מהתעשייה הברחה והתעללות בנשים

היוזמה לא נתקלת בהתנגדות מיוחדת, אפילו לא מהזונות עצמן. אבל למרות שהן לא מתנגדות, הן טוענות שיהיה קשה מאוד לאכוף את המהלך ולנהל רישום מסודר על פעילותן של הפרוצות. הן, מצידן, מרוצות מכך שהמקצוע שלהן מקבל לגיטימציה נוספת.

"אני דווקא חושבת שזה דבר די טוב", אמרה סמנת'ה, אישה הולנדית צעירה שמציעה את שירותיה ברחוב החלונות האדומים המוכר והוסיפה, "זו עבודה ממש כמו כל עבודה אחרת, לכן אנו צריכות לשלם מיסים". היא טענה שהמשך מיסוד המקצוע ירחיק נשים אומללות שהוברחו על ידי סרסורים מעבר לים לתעשיית הזנות בהולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק